Uludereliler bunu mu istemişti?

Uludereliler bunu mu istemişti?
Uludere’de PKK’lı sanılarak öldürülen 34 vatandaşın PKK’lı sanılarak öldürülme emrini kimin verdiği hala ortaya çıkmamışken Akşam gazetesi bugünkü manşetinde bu konu üzerinden ilginç bir habere imza attı.

Akşam gazetesi bugünkü manşetine Uludere’yi taşıdı.
 
Uludere’de hayatını kaybeden vatandaşlarIın ailelerine yapılan yardımların anlatıldığı haberde Uludere için bir yılda 36 projeye imza atıldığı ve 12 milyon TL harcandığı yazıldı.
 
Uludereliler, 34 kişinin hayatına mal olan saldırıyı kimin yaptığını, saldırı emrini kimin verdiğini merak ederken, Akşam gazetesinin bölgeye yapılan yardımları ballandıra ballandıra anlatması dikkat çekti.
 
YARDIM DEĞİL YANIT İSTİYORLAR
 
Uludere’de saldırının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen failler hala bulunamazken göz, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerin böyle yardımlar yapılmasının altıdan ne yatıyor? Yaklaşan seçimlerle birlikte başlayan AKP’nin oy kaygısı mı?
 
Halk kendisine yardım yapılmasını değil ailelerini neden kaybettiklerini merak ediyor, bu sorunun cevabını arıyor.
 
Akşam’ın manşetinde yer alan Uludere haberi ise devletin Uludere’ye yaptığı yatırımı ve yardımları devletin doğru ve ilkeli bir hareketi gibi yansıtıyor.
 
ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINA EŞDEĞER
 
Bu konuya paralel olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama da Akşam’ın haberiyle aynı doğrultuda eleştirilebilir.
 
Başbakan, “Bir Güngören olayını düşündüğünüz de bu sıradan bir olay değildi. Konutların iş yerlerinin olduğu yerde terör vatandaşlarımızı vurdu. Onlarca kişi şehit oldu, bunlar hiç konuşulmuyor. Varsa yoksa Uludere“ demişti.
 
Bu açıklamaların ışığında Uludere’ye yapılan yardımlarla göz boyanması ve Akşam’ın böyle bir haberi manşetine taşıması Erdoğan bu açıklamalarını aklar gibi… (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com