"Ulusal Birliğimizi Kimse Bozamaz"

"Ulusal Birliğimizi Kimse Bozamaz"
Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, Türkiye'yi yönetmek için parlementoya giren siyasi parti grupların ulusal çıkarı gözardı ettiğini vurgularak;"Kendi çıkarları uğruna, ulusal çıkarları gözardı edenler, geçmişte olduğu gibi, bu

Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, Türkiye'yi yönetmek için parlementoya giren siyasi parti grupların ulusal çıkarı gözardı ettiğini vurgularak;'Kendi çıkarları uğruna, ulusal çıkarları gözardı edenler, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da karşılarında DSP'yi bulacaklardır. Ulusal birliğimizi, toprak bütünlüğümüzü ve Cumhuriyetimizi zaafa uğratmaya çalışanlar asla başarıya ulaşamayacaklardır.' dedi.
Türkiye'nin demokratik hukuk devleti olmasını sağlayan Cumhuriyet rejimini yaşatmanın herkesin ortak sorumluluğu olduğunu dile getiren Atilay, Anayasa değişikliğinin 'demokratik' bir yöntemle hazırlanmadığı iddia etti.
Anayasa değişikliği paketinde bulunan maddelerin tek tek halk oylamasında geçirilemeyeceği için paketin tam anlamıyla demokratik olmadığını savunan Atilay, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bu anayasının, Evren Paşa Anayasasıdan hiçbir farkı yoktur. Anayasalar halk oylamasına madde madde sunulmalıdır. Mecliste madde madde oylanan Anayasanın halkoyuna toplu halde sunulması demokratik olmayan bir yöntemdir. Hükümetin hazırladığı anayasa değişikliği yargı bağımsızlığını nitelikte tehlikeli maddeler içermektedir. HSYK üyeleğine dışarıdan atama yaparak veya hakimler arasında seçim yaparak hukukun üstünlüğünü bulandırmak istiyorlar. Hukukun üstünlüğü ilkesinin asla zedelenmemesi gerekir. DSP buna izin vermemek için referandumda 'hayır' diyecektir. Referandumun Türkiye'nin kaderini tayin edecek kadar önemli bir içerik taşıdığını biliyoruz. Bu anayasaya 'evet' demek Türkiye'nin federal bir yapıya dönüşmesi, özerk bölgelerin yavaş yavaş tanınması üniter devlet yapısının, ulusal birliğin yavaş yavaş ortadan kalkması demektir.'
Halkın içinde anlaşılmaz bir tedirginlik olduğunu ifade eden Atilay, halkın referandumda iyi düşünerek ona göre tercihlerini kullanmaları gerektiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com