Ulusal Kanal’a gözaltı şoku!

Ulusal Kanal’a gözaltı şoku!
Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya ve kameraman Serkan Bayraktar, polisin göstericilere müdahale ettiği sırada gelişmeleri yayınlarken, polis tarafından gözaltına alındı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan yapılan açıklamada, Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya ve kameraman Serkan Bayraktar’ın gözaltına alındığı belirtilerek, “Ankara'da bugün akşam saatlerinde polisin plastik mermi, gaz bombası ve tazyikli su kullanarak göstericilere müdahale ettiği sırada gelişmeleri canlı olarak yayımlayan Mustafa Kaya ve Serkan Bayraktar önce polisin saldırısına maruz kaldılar. Zor koşullar altında canlı yayın yapmayı sürdüren meslektaşlarımız, bu kez sivil polisler tarafından engellenmek istendi ve yayında kullandıkları malzemeler ellerinden alındı. Ancak polisin el koyduğu malzemeler vatandaşlar tarafından geri alınarak meslektaşlarımıza teslim edildi. Bunun üzerine polis, Ulusal Kanal Temsilcisi Mustafa Kaya ile kameraman Serkan Bayraktar'ı gözaltına aldı” denildi.
 
Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen Mustafa Kaya ve Serkan Bayraktar, buradan Adli Tıp'a sevk edildiklerini belirten Sendika, gelişmelerin Ulusal Kanal avukatları ve yöneticileri ile TGS temsilcileri tarafından yakından izlendiğini ifade etti. TGS’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
 
“Gazetecilerin görev yapmasını engelleyen ve barışçıl gösterilerin çatışmaya dönüşmesine yol açan polis şiddetini ve bu olaylara zemin hazırlayan siyasi iktidarın baskıcı politikalarını kınıyoruz.
 
Gözaltına alınan meslektaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.
 
Siyasi iktidarı, sağduyulu davranmaya, toplumdan yükselen barışçıl talepleri dikkate almaya ve bir an önce gerekli adımları atmaya çağırıyoruz.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com