Ulusal Kanal’dan o iddiaya açıklama geldi

Ulusal Kanal’dan o iddiaya açıklama geldi
Kanal, bazı medya organlarında çıkan kışkırtıcı iddialara yanıt verdi.

İşte Ulusal Kanal'da yayınlanan o açıklama:
 
"Yandaş medya tarafından Ulusal Kanal'a karşı karalama kampanyası başlatıldı.
 
AKP, diktatörlüğe karşı ayaklanan halkın sesi olan Ulusal Kanal'ı hedef aldı. Türk milletinin ayağa kalkışını an be an ekranlara yansıtan Ulusal Kanal'a karşı çirkin bir karalama kampanyası başlatıldı. Ortaya atılan asılsız bir haberde Ulusal Kanal yayınında spikerin "olaylarda birkaç kişinin ölmesini" istediği yazıldı. İddiayı ilk ortaya atan ise, AKP'ye yakınlığıyla bilinen haber7. com adlı internet sitesi. Ancak bu asılsız iddia kısa sürede geri tepti. Ulusal Kanal'a sosyal medyada destek yağdı. Ortada hiçbir videonun olmadığına dikkat çeken yurttaşlar, haberlere inanılmamasını istedi. İddiayı ilk kez haberleştiren Haber7. com adlı internet sitesinin yetkililer ise, haberi geri çekeceklerini açıkladı.
 
AKP bir kez daha halkın sesi olan Ulusal Kanal'ı hedef aldı. Birçok kez AKP operasyonlarına ve saldırılara maruz kalan Ulusal Kanal bu kez AKP'ye yakınlığıyla bilinen haber7.com adlı internet sitesinin çirkin iftirasıyla karşı karşıya kaldı.
 
Ortaya atılan asılsız iddiada, Gezi Parkı eylemini aktaran Ulusal Kanal spikerinin mikrofonu açık unutarak "keşke birkaç ölüm olsa" dediği iddia edildi.
 
Haberde, iddianın "sosyal medyadaki söylentilere göre" yapıldığı belirtilerek, herhangi bir somut kaynağın olmadığı da gözler önüne serildi.
 
Ulusal Kanal'ın hangi spikerinin bu sözü ettiğine yönelik bilgi de yazılamadı.
 
İddianın sosyal medyada yayılmasının ardından, yurttaşlardan Ulusal Kanal'a destek yağdı.
 
Yurttaşlar, çıkan haberlerle ilgili hiçbir video görüntüsü yada ses kaydı olmadığına dikkat çekildi. Bu karalama kampanyasına inanılmaması istendi.
 
Haber, ilk olarak Haber7'nin internet sitesinde yer aldı; ardından Sabah, Milliyet gibi pek çok yayın kuruluşu haberi ardı ardına yayınladı. Asılsız haber hakkında kanıt niteliğinde herhangi bir kayıt veya görüntü yayınlanmazken; Haber7, haberi geri çekeceğini ifade etti." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com