Ulusal tıp günlerinde Emet rüzgarı

Ulusal tıp günlerinde Emet rüzgarı
Bu yıl 4. sü yapılan Ulusal Tıp günleri Ankara’da gerçekleşirken,etkinliğe Emet ECDAD derneğide katıldı.
Ercan Kolku | Emet 

Dr. Mehmet Fuad Umay ismini verildiği tıp günlerine ECDAD derneği başkan Ali Duyan ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 50. Yıl anfisinde düzenlenen sempozyumda ECDAD derneğince düzenleme komitesine ve sempozyuma katılan özel misafirlere çini tabaklar takdim edilirken, etkinliğe katılan akademisyenelere bor kristalleri de takdim edildi.
 
İlçemizde milli mücadele dönemine ait olayların ve Dr. Fazıl beyin anılarının da yer aldığı “Zor Yıllar” isimli kitabının da dağıtıldığı etkinliklere KKTC’den de çok sayıda katılım gerçekleşti. KKTC eski Tarım Bakanı ve Meclis Gurup Başkan Vekili Hasan Taçoy, KKTC Üniversite sporları federasyon başkanı Beyhan Gürgöze, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Irak Türkmen Cephesi Lideri Av. Sadun Köprülü, Azerbeycan direnişinin kadın Lideri ve Rahmetli Başbuğ Alpaslan Türkeş’in başdanışmanı Hanım Halilova sempozyuma katılan özel misafirlerdi. 
 
Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz ECDAD Başkanı Ali Duyan;“Hatırlanacağı üzere bu sempozyumun 3.sü bizim gayretlerimizle Dr. Fazıl Doğan ismiyle Emet ve Yoncalı’da gerçekleşmişti. Ayrıca bu sempozyumun düzenleme komitesindeki bazı hocalarımızla ve Emniyet Genel Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi (TUBİM) Müdür Yardımcısı Nadir Koçak Bey ile birlikte 5 Nisan 2013 tarihinde ilçemizde panel ve konferanslar düzenlemiştik. Hem kendilerine teşekkür mahiyetinde hem de ilçemizin tanıtımı amacıyla Yönetim Kurulumuzca bu sempozyuma katıldık. Bir çok Prof. Hocamızla değişik konularda sohbet etme imkanı bulduk. Özellikle bor üzerinde oynanan oyunlar, ilçemizdeki kanser vakalarının çokluğu ve ani ölümler, içme sularındaki arsenik miktarlarının çokluğu gibi konularda birebir görüş alışverişinde bulunduk. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Adli Bilimler Enstitüsünce bu konuların araştırılacağı sözünü aldık. Zaten 3. Sempozyum dolayısıyla ilçemizi iyi tanıyan hocalarımız bizi kırmadılar ve bu konulara oldukça fazla hassasiyet gösterdiler. Kendilerine gazeteniz aracılığı ile ilçem ve derneğim adına ayrıca teşekkür ederim.” dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com