Ulusal ve Halk TV hakkında soruşturma açıldı!

Ulusal ve Halk TV hakkında soruşturma açıldı!
RTÜK Gezi Parkı olayları sonrası Halk TV'ye cezalar yağdırmıştı, bu kez de yargı yolunu deneyecek.

Gezi Parkı olaylarında bütün gerçekleri korkusuzca yayınlayan Halk TV, AKP'nin kudurmasına sebeb olmuştu. RTÜK'ü devreye sokan AKP, Halk TV'ye ceza üstüne ceza yağdırmıştı. Bu kez tatmin olmayan AKP yargıyı devreye soktu ve hem Halk TV hem de Ulusal Kanal'a soruşturma açıldı.

Hatay savcılığı tarafından soruşturma açıldı. Kenan Beyazit isimli bir vatandaşın şikayetini değerlendiren Hatay savcılığı, Halk Haber TV ve Ulusal Kanal'ın eylemleri yayınlamasını "halkı galeyana getirmek" olarak değerlendirdi. Soruşturma kapsamında, Ulusal Kanal Sorumlu Müdürü Naci Eriş ifadeye çağrıldı.

Savcılık, milyonlarca kişinin katıldığı eylemleri "toplum huzurunu bozan, asıl amacı hükümeti devirmek olan eylemler" olarak değerlendirdi.

Soruşturma kapsamında Halk Haber Tv ve Ulusal Kanal'a, "halkı koordine edip, kin ve galeyana teşvik ettiği" suçlaması yöneltildi.

Ulusal Kanal ile birlikte Halk Haber TV de aynı suçlamalarla soruşturmaya dahil edildi.

Savcılığın talebi üzerine her iki kanalın, 30 Mayıs ile 17 Haziran tarihleri arasındaki yayınlarını hazırlayanlar, sunanlar ve sorumlu müdürlerinin isimleri talep edildi. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com