Uluslararası Çalışma Kampı Öğrencileri Kütahya'da

Uluslararası Çalışma Kampı Öğrencileri Kütahya'da
Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı kapsamında Kütahya'ya gelen öğrenciler Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler.

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı kapsamında Kütahya'ya gelen öğrenciler Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler.
Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Çalışma Kampı kapsamında Litvanya, Ukrayna, Kore, Fransa, İskoçya, İrlanda, Kanada ve Türkiye'nin bazı illerinden Kütahya'ya gelen öğrenciler Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Er başkanlığında Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler.
Vali Kocatepe öğrencileri kabulünde yapmış olduğu konuşmada şu konulara değindi:
'Dünya hepimizin, Dünya tüm insanlığın bunu ve dünyanın tüm kaynaklarını birlikte paylaşmak durumundayız. Biliyorsunuz geçmişte tarih okuduğumuzda görüyoruz, insanlık hep birbiriyle savaşarak, birbirlerini öldürerek, Dünya kaynaklarını daha çok elde etmek amacıyla mücadele etmişler. Ama bizim Büyük Önderimiz Atatürk, bu savaş dönemlerinden sonra 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' demiş, biz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu sözünden hareketle hem Ülkemiz içinde hemde Dünya'da insanların barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşamalarını arzu ediyoruz,'
Dünya kaynaklarının hızla tükendiğini ve çevreninde hızla kirlendiğini söyleyen Vali Kocatepe; “Bu nedenle insanların birbiriyle kardeşçe dostça yaşayarak Dünya kaynaklarını en ekonomik, en verimli biçimde nasıl kullanırız; bunları nasıl bizden sonraki gelecek olan insanlara daha sağlıklı bir biçimde teslim ederiz, bunun düşüncesi içinde olmalılar. Tabi gençler hem ülkemizi hemde dünya gençleri kendi ülkelerinde yönetimde rol alacak, hemde ülkelerini yönetecek kişiler bu nedenle biz gençliği bu bakımdan önemsiyoruz. Bu nedenle de sizleri burada bir arada görmekten son derece mutlu oluyor ve geleceğe olan güvenimiz artıyor” dedi.
Türklerin son derece misafirperver insanlar olduğunu açıklayan Kocatepe; Biz Türkler olarak gerçekten barışsever, barıştan yana olan ve son derece misafirperver insanlarız. Ben sizleri burada görmekten tekrar mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyor ve sizleri Kütahya'da tekrar misafir etmekten onur duyacağımızı ifade etmek istiyorum, diye konuştu.
Daha sonra Trabzon'dan gelen öğrenciler Vali Kocatepe'ye Trabzonspor forması hediye ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com