Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi Genel Sekreteri Schatzmann:

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi Genel Sekreteri Schatzmann:
"Özellikle eğitim anlamında aktivitelerimizi dünya çapında yaymak istiyoruz"

ANTALYA (AA) - MUTLU DEMİRTAŞTAN - Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES) Genel Sekreteri Vincent Schatzmann, spor yöneticiliği eğitimini tüm dünyada yaygınlaştırarak daha fazla insana ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Antalya'nın Belek beldesinde gerçekleştirilen 12. SportAccord Kongresi kapsamında oluşturulan fuar alanındaki stantlar arasında, en önemli ve ilgi gören kuruluşlardan biri olan CIES'in genel sekreterliğini yapan Schatzmann, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Schatzmann, "Hedefimiz, çalışmalarımızı sağlamlaştırarak devam ettirmek. Özellikle eğitim anlamında aktivitelerimizi dünya çapında yaymak istiyoruz. Spor yöneticiliği eğitimini tüm dünyada yaygınlaştırarak daha fazla insana ulaşma hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.

CIES'in çalışma alanının oldukça geniş olduğuna dikkati çeken Schatzmann, "İsviçre Neuchatel'de bulunan merkezimizde araştırma, eğitim ve danışmanlık başlıkları altında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamlı çalışmalarımız hukuk, tarih, coğrafya, yöneticilik ve istatistik alanlarını içeriyor" şeklinde konuştu.

SportAccord Kongresi'ne katıldıkları için mutlu olduklarını da belirten Schatzmann, "Enstitümüzü bu organizasyonda kurduğumuz stant sayesinde tanıtmak bizim için çok önemli. Burada tüm çalışmalarımızın tanıtımını yaparak daha fazla insana ulaşma fırsatına sahip olduk" diye görüşlerini aktardı. 

Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin katılarak bir yıl boyunca hukuk ve spor yöneticiliği gibi bölümlerde yüksek öğrenim gördüğü FIFA Master programı hakkında da konuşan Schatzmann, "SportAccord Kongresi'nde FIFA Master programımızı tanıtma imkanı bulduk. İki yıllık bir geçmişe sahip, Avrupa'daki en iyi spor yöneticiliği programına sahibiz. SportAccord vasıtasıyla birçok insana ulaşabildiğimiz için memnunuz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com