Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Düş Çizgisi

Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Düş Çizgisi
Teknoloji ve Tasarım Merkezince bu yıl 6'ncısı düzenlenen ''Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Düş Çizgisi''nde ''sulu boya paleti'' çalışmasıyla altın madalya kazanan Simav Dağardı İlköğretim Okulu öğrencileri, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziy

KÜTAHYA - Teknoloji ve Tasarım Merkezince bu yıl 6'ncısı düzenlenen ''Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Düş Çizgisi''nde ''sulu boya paleti'' çalışmasıyla altın madalya kazanan Simav Dağardı İlköğretim Okulu öğrencileri, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaret etti.
Kocatepe, öğrenciler Hörü Soydan ve Ayşenur Güngör'ü kabulünde yaptığı konuşmada, 28 ülkeden 6 bin projenin katıldığı yarışmada elde ettikleri başarının çok önemli olduğunu söyledi.
Onların elde ettiği derecenin gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirten Kocatepe, ''Bu başarıdan dolayı iki öğrencimizi, öğretmenlerini ve ailelerini kutluyorum. İnşallah bu güzel örnekler gençlerimize yönlendirici olur, diğer gençlerimiz de çeşitli dallarda ülkemize ve ilimize yeni birincilikler, şampiyonluklar getirir'' dedi.
Daha sonra öğrenciler, çalışmanın içeriğine ilişkin Kocatepe'ye bilgi verdi.
Piyasadaki sulu boyalarda renklerden biri ya da birkaçının bitmesi halinde bu takımın kullanılamayacağını ifade eden öğrenciler, geliştirdikleri palette renkler ayrı ayrı bulunduğu ve piyasadan satın alınabileceği için takımın uzun süreli olacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com