Ulusoy'un kararında flaş gelişme!.

Ulusoy'un kararında flaş gelişme!.
TFF Başkanlığı için aday olabileceğini belirten Haluk Ulusoy, kararını verdi...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı için aday olabileceğini açıklayan Haluk Ulusoy, adaylıktan vazgeçti. Sporx.com'da Tahir Kum imzasıyla yer alan habere göre; Ulusoy'un adaylıktan vazgeçtiği belirtildi.

Ulusoy daha önce yaptığı açıklamada, olağanüstü bir gelişme olmazsa adaylığını açıklayacağını belirtirken, Türk futbolunu karanlık odadan çıkartmak için göreve talip olduğunu dile getirmişti.

Ulusoy, "Adaylık konusunda açıklamam netti. Kulüplerin ortak desteklediği bir aday olmazsa aday olacağımı söylemiştim. Böyle bir aday çıkarsa oyun bozan olmam demiştim. Nitekim benim bu açıklamamın ardından kulüpler tek tek resmi sitelerinden Yıldırım Demirören'in arkasında olduklarını açıkladılar. Yıldırım beyin yolu açık olsun. Madem kulüplerimiz Yıldırım Demirören'i TFF başkanı olarak görmek istiyorlar bize buna hayırlı olsun demekten başka bir şey düşmez” dedi.

"ADAY OLSAM YİNE KAZANIRDIM, AMA..."

Ulusoy, "Ama ortada bir gerçek var ki bugün kamuoyunda kime sorarsanız sorun bu kaos ortamının üstesinden gelecek isim kimdir diye ortak fikir Haluk Ulusoy olduğunu göreceksiniz. Bizde kamuoyundan gelen bu istek ve arzu üzerine bu işten kaçmayacağımızı üzerimize düşeni yapacağımızı söyledik. Bunun içinde pazartesi günü 3'e 4'e kadar kulüplerin desteklediği ortak bir aday çıkmadığı halde bu işe varız dedik. Gördük ki bizim bu çıkışımızdan sonra yaşanan bir telefon trafiği bir çok kulübe Demirören konusunda açıklama yapma ihtiyacı hissettirdi. Bir gerçek var ki her ne kadar kamuoyu Haluk Ulusoy'un bu göreve gelmesini istese de burada kamuoyunun değil kulüplerin dediği oluyor. Aslında bugün aday olsam ve bu ortama rağmen seçime gitsem kazanacak gücüm var. Bende o telefon mesajları duruyor. Aday olsam 2005 gibi olur yine kazanırdım ama o seçim sürecinde ekstra bir kaos ortamı olurdu. Ben oyun bozan kişi hiç olmadım olmamda. Kaosun daha da büyümesini istemem. Bizim adaylık çıkışımızdan sonra kimlerin neler yaptığını ne çabalar gösterdiğini biliyorum, bunları yeri geldiğinde açıklarım. Biz geçmişte Türk futboluna çok hizmetler ettik, gelecekde de etmeye devam edeceğiz. Allah  bize sağlık ve güç verdiği müddetçe Türk futboluna hizmete devam edeceğiz” dedi. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com