"Umarım iktidar bu gücü görür"

"Umarım iktidar bu gücü görür"
Silivri’de barikatlara halkla beraber yüklenen usta sanatçı Tarık Akan o an yaşadıklarını ‘Barikatlara yüklenirken herhangi bir şey düşünmüş değilim, düşünmemin de bir manası yok. Karşı tarafın ne yapmak istediği apaçık belliydi’ diye anlattı.
Silivri’de barikatlara halkla beraber yüklenen usta sanatçı Tarık Akan o an yaşadıklarını ‘Barikatlara yüklenirken herhangi bir şey düşünmüş değilim, düşünmemin de bir manası yok. Karşı tarafın ne yapmak istediği apaçık belliydi’ diye anlattı.
 
Ergenekon davasının, önceki gün Silivri’de görülen duruşması tarihe bir not düştü. On binlerce kişi yargılananlara destek vermek, yaşanılan hukuksuzlukları protesto etmek için Silivri’ye akın etti. Sabahın erken saatlerinde robocopların Ergenekon davasını protesto eden on binlerce kişiye müdahale ederken çekilen bir fotoğraf bütün yaşanılanları özetledi. Robocoplar, kitleye müdahale ederken halk barikatlara yüklendi, barikatlara yüklenenler arasında sinema sanatçısı Tarık Akan’da vardı. 
 
‘HALK GÜCÜNÜN FARKINA VARSIN’
 
Silivri’de barikatlara halkla beraber yüklenen usta sanatçı Tarık Akan o an yaşadıklarını ‘Barikatlara yüklenirken herhangi bir şey düşünmüş değilim, düşünmemin de bir manası yok. Karşı tarafın ne yapmak istediği apaçık belliydi’ diye anlattı. Orada yaşanılanların on binlerce insanın mücadelesinin olduğunu belirten Akan ‘Bu mücadeleyi yalnızca ben vermedim. Orada bana göre on binlerce insan vardı ve herkesin mücadelesiydi. 29 Ekim’de ve Silivri’de yaşanılanlar bir gücün göstergesidir. Umarım insanlar ve iktidar bu gücü görür ve bir şeyler çıkarır” dedi.  
 
‘BİR KEZ DAHA UMUTLANDIM’
 
Silivri’ye akın eden on binlerce insan için “Oradaki herkes Atatürkçü, oradakiler Atatürk’ün çocukları” diyen Tarık Akan ‘Geç olmasına rağmen dün ki kalabalıktan çok mutluyum. Silivri uzaktır düşüncesiyle bu kadar geniş bir katılım olacağını, büyük bir tepki olacağını beklemiyordum. Bir kez daha umutlandım, mutlu oldum’ dedi.
 
Ergenekon duruşmasını takip eden Akan şöyle konuştu: ‘Yapılanların hepsi hesaplı yapılan şeyler. Başbakan emir veriyor dava açılıyor, bitir diyor bitiriliyor. Davanın sonu kötü bitecek ama umut ediyorum ki yanılırım. Hukuksuzluklar ve yaşanılan acılar bir an evvel biter.”  (EAK)

Kaynak: Yurt Gazetesi
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com