"UMEM" UMUT VERDİ

"UMEM" UMUT VERDİ
Kütahya'da, nitelikli işgücünün yetiştirilmesi, ticaret ve sanayi odalarının organizasyonu ile staj görmelerini ve istihdamlarının sağlanarak işsizliğin azaltılması amacıyla oluşturulan UMEM Beceri Projesi, düzenlenen törenle başladı.

Kütahya'da, nitelikli işgücünün yetiştirilmesi, ticaret ve sanayi odalarının organizasyonu ile staj görmelerini ve istihdamlarının sağlanarak işsizliğin azaltılması amacıyla oluşturulan UMEM Beceri Projesi, düzenlenen törenle başladı.
İşsize meslek, işverene nitelikli eleman sağlayacak olan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM) kapsamında, Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde, meslek edindirme kurslarının açılış töreni, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ve protokol mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.
'İŞVERENLERE NİTELİKLİ ELEMANLAR KAZANDIRACAĞIZ'
Törende konuşan Kütahya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Yüksel Kaçmaz, proje hakkında bilgiler verdi. Kaçmaz, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin makine ve teçhizatının yenilendiğini, öğretmenlerin hizmet içi eğitimler aldığını, 868 bin TL'lik kaynağın, Kütahya'ya gelmesinin sağlandığını ifade etti.
Kaçmaz, meslek edindirme kurslarına katılan gençlerin, nitelikli olarak işverenlere kazandırılacağını belirterek, destek veren sanayicilere teşekkür etti ve desteklerinin artarak devam etmesi dileklerini belirtti.

'YETERİ KADAR NİTELİKLİ
ELEMAN OLSAYDI, TÜRKİYE SANAYİSİ DAHA DA İLERİDE OLABİLİRDİ'
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, yaptığı konuşmada, UMEM Projesi ile, işletmelerin aradığı nitelikli elemanların yetiştirilerek, bu ihtiyacın giderilmesini sağlayacağını belirtti ve 'Yeteri kadar nitelikli eleman olsaydı, Türkiye sanayisi daha da ileride olabilirdi' dedi.
Güral, düzenlenen mesleki kurslar sayesinde, hem gençlerin altın bileziğe sahip olacaklarını, hem de sanayinin ihtiyacı olan nitelikli eleman talebinin karşılanacağını ifade ederek, bu kurslara ilgi gösterilmesini istediğini bildirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretimi Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Kaya da, proje hakkında bilgiler verdi, bu proje ile işsiz ve vasıfsız olan gençlerin nitelikli eleman olarak işletmelere kazandırılmasının amaçlandığını belirtti.
İşvereni nitelikli elemanlarla buluşturacak olan bu projede sanayicilerin destekleri ile başarı kazanılacağını anlatan Hüsamettin Kaya, kurs açılışından dolayı tebrik dileklerini belirterek, okul yönetimine ve kursiyerlere başarılar diledi.
'UMEM PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ'
Kütahya Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, UMEM Projesinin, ülkenin en önemli projelerinden birisi olduğunu belirterek, il yönetimi olarak önemsediklerini aktardı.
Konuşmaların ardından, Kütahya Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, MEB Erkek Teknik Öğretimi Genel Müdür Yardımcısı Hüsamettin Kaya, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral tarafından kurs atölyelerinin açılış kurdelesi kesilerek, kursiyerlerin eğitim alanları olan atölyeler gezildi.
Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Yüksel Kaçmaz tarafından, öğrencilerin okulda adına hazırladıkları plaket, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral'a takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com