Ümit Boyner kararıyla TÜSİAD’da 3 isim değişiyor

Ümit Boyner kararıyla TÜSİAD’da 3 isim değişiyor
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu aday üye listelerini bildirdi.

 

TÜSİAD 19 Ocak’ta gerçekleştireceği seçimli genel kurula başkan adayı üzerinde sağladığı konsensüsün ardından, yönetim kurulu üyelerine de karar vererek gidiyor. Başkan Ümit Boyner, Başkanlar Konseyi’nin isteği üzerine başkanlık görevine bir yıl daha devam etme kararının ardından dün, TÜSİAD üyelerine gönderdiği mektupla, yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu aday üye listelerini bildirdi. Boyner’in gönderdiği mektupta adayların özgeçmişlerini de mektuba eklemesi dikkat çekti.

3 isim gidiyor

Aday listesine göre Ali Kibar, Mehmet Ali Aydınlar ve Lucien Arkas yönetim kurulu üyeliğinden ayrılırken, bu isimlerin yerine, Nezih Barut, Cenk Çimen ve Meral İnci Zaim TÜSİAD yönetiminde yer alacak. İzmir kontenjanından yönetimde yer alan Lucien Arkas’ın yönetimden ayrılacağı ve yerine İzmir merkezli İnci Akü’nün Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim yönetimde yer alacak. Yönetimden ayrılan bir diğer isim Mehmet Ali Aydınlar’ın ise, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı olmasından dolayı yoğun olduğu için ayrıldığı belirtildi.

600’ü aşkın üye

İki yılda bir seçimli genel kurula giden TÜSİAD geleneksel olarak tek başkan adayı ve tek yönetim listesi ile genel kurul yapıyor. Genel kurul öncesinde toplanan ve kurumun eski başkanlarının oluşturduğu Başkanlar Konseyi TÜSİAD’ın yeni başkanı konusunda tavsiye niteliğinde bir karara varıyor. Türkiye’de milli gelirin yüzde 50’sinden fazlasını oluşturan TÜSİAD'ın 600’ün üzerinde üyesi bulunuyor.

Bayazıt da bir yıl daha kalacak

TÜSİAD Başkan Yardımcısı Tayfun Bayazıt, Yapı Kredi Bankası’ndaki görevinden ayrılmasının ardından dernekteki yerini bırakmak isteyen isimler arasındaydı. Ancak Bayazıt, Başkan Ümit Boyner’in ‘Ben bir yıl daha kalıyorum, sen de finansal işlerin yürütülmesinde yardımcı olmak için bir yıl daha kalırsan sevinirim’ demesi üzerine listede yeniden yer aldı.

Listede kimler var

ÜMİT Boyner’in üyelerine sunduğu listeye göre TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Asil Üye Adayları şöyle: Nezih Barut, Cansen Başaran Symes, Tayfun Bayazıt, Nazlı Ümit Boyner, Cenk Çimen, Haluk Dinçer, Erman Ilıcak, Volkan Vural, Muharrem Yılmaz, Meral İnci Zaim. Yönetim Kurulu Yedek Üye Adayları ise, Murat Özyeğin, Osman F. Boyner, Metin Akman, Zeynep Silahtaroğlu Baykal, Davut Doğan, Tarkan Kadoğlu, Oya Narin, Memduh Boydak, Nur Ger, Mehmet Bahadır Balkır şeklinde sıralandı.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com