Ümit Karan Çağlayan'da şaşırttı

Ümit Karan Çağlayan'da şaşırttı
Ümit Karan’ın avukatı Ayhan Sağaroğlu, “Trabzonspor maçında niye önündeki Sezer Öztürk’e pas vermedin?" diye sordu.

Bu soruya Ümit Karan, “Orada bireysel olarak, kendim ilerlemek istedim. Belki de Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemedim" dedi.

Bu sözler üzerine şaşıran Mahkeme Başkanı, “Böyle şeyler yapabiliyorsun o zaman maçlarda öyle mi Ümit?" diye sordu.

Ümit Karan ise, "Ben iyi bir Galatasaraylıyım. Gönlümden Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını istemem ama şike de yapmam" diye konuştu.

"Futbolda şike" iddialarına yönelik açılan davada sanık Ümit Karan’ın çapraz sorgusu yapıldı.

“ALİ KIRATLI İLE GÖRÜŞMEDİM MAÇTAN ÖNCE"

Mahkemenin üye hakimi, “Antalya-Eskişehir maçından önce Antalya’da Ali Kıratlı geldi mi? Görüştünüz mü?" sorusu üzerine Karan, “Yok görüşmedim" diye yanıt verdi. Mahkeme Başkanı,"Sen, Kıratlı ile yakınsın bu belli. Antalya’ya gelince yüz yüze görüşmedin mi?" diye sorması üzerine Karan, “Maçtan önce kampa giriyoruz. O zaman herkes ile görüşmeye izin verilmiyor" dedi.

Mahkeme Başkanı da, “Sen takımda önemli adamsın tabi..." diye konuştu.

“İDDİANAMEDEKİ FORMA KELİMESİ PARA ANLAMINDA DEĞİL"

Duruşma savcısının, “Ali Kıratlı ile yaptığınız bir görüşmede ‘Abi çocuklar formaları sordu. İddianamede bu formalar, para olarak yorumlanıyor.’ Bu konuda ne diyeceksiniz?" sorusu üzerine sanık Ümit Karan, “ Buradaki forma, para değil. O çok yanlış ve ayıp bir şey. Neye göre formayı paraya çeviriyor anlamadım. Küçük takımlar her zaman büyük takımların formalarını ister. Büyük takımda oynayan oyuncular da hediye eder" diye yanıt verdi.

MAHKEME BAŞKANI: “ÜMİT ÇOK SEMPATİK"

Davaya müdahil Trabzonspor Kulübü avukatının “Ümit futbol da böyle değildi ama burada çok agresif"dedi. Bu sözlere mahkeme başkanı, “Yok ya Ümit Karan çok sempatik" diye karşılık verdi.

“BANA BÖYLE BİR TEKLİF İLE GELEBİLİR Mİ ACABA?"

Ali Kıratlı veya İlhan Ekşioğlu’nun kendisine teşvik veya şike teklifinde bulunmadığını belirten Karan, “Ali Abi beni çok iyi tanıyor. Bana böyle bir teklifle gelebilir mi acaba? Afedersiniz ama Ali abi de olsa başka biri de olsa yüzüne tükürürüm" dedi.

BELKİ DE FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYON OLMASINI İSTEMEDİM"

Ümit Karan’ın avukatı Ayhan Sağaroğlu, “Trabzonspor maçında niye önündeki Sezer Öztürk’e pas vermedin?" diye sordu. Bu soruya Ümit Karan, “Orada bireysel olarak, kendim ilerlemek istedim. Belki de Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemedim" dedi. Bu sözler üzerine şaşıran Mahkeme Başkanı, “Böyle şeyler yapabiliyorsun o zaman maçlarda" dedi. Ümit Karan ise, “Ben iyi bir Galatasaraylıyım. Gönlümden Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemem ama şike de yapmam" diye konuştu.

SALONDA FENERBAHÇENİN "TÜRKİYE KUPASI" KONUŞULDU

* Mahkeme Başkanı Nihat Özdemir’i Türkiye Kupası nedeniyle tebrik etti ardından

“Bu sene Fenerbahçe’ye uğurlu geldi." dedi.

"Futbolda şike" iddialarına yönelik açılan davaya verilen 15 dakikalık aranın ardından devam edildi.

MAHKEME BAŞKANI ÖNCE NİHAT ÖZDEMİR’İ TEBRİK ETTİ

Duruşmanın başlayacağı sırada izleyiciler arasında eski Fenerbahçe Başkanvekili Nihat Özdemir’i gören mahkeme başkanı Mehmet Ekinci, Türkiye Kupası’nı kazanmaları dolayısıyla tebrik etti.

ARDINDAN ‘KAÇ SENE OLMUŞTU 27 Mİ DİYE?’ SORDU

Aradan sonra mahkeme başkanı Ekinci, duruşma başlamadan önce izleyiciler sırasında oturan Nihat Özdemir’i fark etti. Başkan Ekinci, “Teprik ederiz bu sene Türkiye Kupası’nı aldınız." dedi. Özdemir, başkan Ekinci’ye teşekkür etti. Mahkeme başkanı, “Kaç sene olmuştu 27 mi?" diye sodu. Salondan ‘29 sene olmuştu’ cevabı üzerine mahkeme başkanı Ekinci’nin, “Bu sene Fenerbahçe’ye uğurlu geldi." demesi gülüşmelere neden oldu. Sanık Bülent Uygun’un çapraz sorgusuna geçildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com