Ümit Karan Satılacak

Ümit Karan Satılacak
Teknik Direktör Rıza Çalımbay tarafından disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Ümit Karan için Eskişehirspor defteri kapandı.

Gerede kampından ayrıldıktan sonra Eskişehir'e gelerek Kulüp Başkanı Halil Ünal'la da görüşerek izin alan Karan'ın satılacağı öğrenildi. Süper Lig'in yeni ekiplerinden Kardemir Karabükspor tecrübeli futbolcuyu renklerine bağlamak için harekete geçerken Bucaspor´un da Ümit Karan için Eskişehirspor yönetimiyle görüşme yapacağı öğrenildi.

Uzun süre Galatasaray'da top koşturan Ümit Karan'ın Eskişehir macerası ise 1 yıl sürdü. Geçen sezon rekor bir ücretle transfer edilen ancak ne saha içinde ne de saha dışında istenilen performansı bir türlü sergilemeyen Karan, geçtiğimiz cuma günü takımın çalışmalarını sürdürdüğü Gerede kampından disiplinsiz davranışları nedeniyle Teknik Patron Çalımbay tarafından kadro dışı bırakıldı.

Bunun üzerine Eskişehir'e gelen Karan, Kulüp Başkanı Halil Ünal ile tesislerde bir süre görüştü. Görüşme sonrasında taraftar ve Çalımbay'dan sonra başkan Ünal'da Karan'a sırt çevirdi. Yöneticilerinde olduğu söz konusu görüşmede Başkan Ünal'ın Karan'a , ''Seni transfer ederken her türlü fedakârlığı yaptık. Sen ise ne formanın ne de kaptanlığın hakkını yerine getirebildin. Birkaç gün içinde kendine takım bul.'' dediği öğrenildi.

Diğer yöneticilerin de Başkan Ünal'ın Karan'ın takımdan uzaklaştırılması kararını desteklediği kaydedildi.

Bu yaşananlar üzerine Karan için Karabükspor ile Bucaspor'un devreye girdiği belirtildi. Süper ligin yeni ekiplerinden Karabükspor'un Başkan Ünal'dan izin alan tecrübeli futbolcuyu renklerine bağlamak için harekete geçtiği, Bucaspor´ında Eskişehirspor yönetimiyle görüşme yapacağı öğrenildi.

Bu arada, Karan'ın transfer için bu sezon başında başka bir takımla görüştüğü ancak anlaşamadığı için Eskişehirspor'da kaldığı belirtildi.

Öte yandan Karan'dan boşalan kaptanlığa Sezgin Coşkun getirildi. İkinci kaptanlık için Koray Arslan, üçüncü kaptanlık için ise Serdar Öybayraktar ya da Bülent Ertuğrul düşünülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com