Ümit Özat Pişman Olmalı!

Ümit Özat Pişman Olmalı!
Ankaragücü Kulübü Mali Asbaşkanı Ayhan Atalay, Ümit Özat'ın görevini bırakması gerektiğini söyledi.

Ankaragücü Kulübü Mali Asbaşkanı Ayhan Atalay, kulübün profesyonel futbolla uzaktan veya katından hiç ilgilenmediğini söyledi.

Ayhan Atalay, bazı haber sitelerinde kulüp başkanı Ahmet Gökçek ve yakın çevresinin Alman Teknik Direktör Jurgen Röber'i, kendisinin ise Mesut Bakkal'ı takımın başına getirmek için çaba sarfettiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

''Ben kulübün ilk gününden beri profesyonel futbolla uzaktan veya yakından hiç ilgilenmedim'' diyen Atalay, ''Bugün de bu durum devam etmektedir. Ne Ahmet Gökçek Alman hocayı Türkiye'ye davet etti, ne de ben Mesut Bakkal'ı getirmek için çaba sarfediyorum. Zira bir eylemde fikir birliği olmadığı veya karşı cephe olduğu zaman çaba sarfedilir. Aramızda böyle bir olumsuz karar olmadığı halde de bir dirence karşı çaba sarfetmek söz konusu olamaz. Ben Mesut Bakkal'ı tanır, beğenir ve çok da severim ama benim böyle olmam diğer arkadaşlarımın da aynı konumda olmalarını gerektirmez. Bu hoca takımın başına gelecekse de bu ortak kararla olmalıdır. Arkadaşlarını rencide edecek biçimde benim kararıma herkesin eğilmesini ve boyun eğmesini de isteyecek kadar nezaketsiz ve görgüsüz değilim'' diye konuştu.

"ÜMİT ÖZAT PİŞMANLIK DUYMALI"
Ayhan Atalay, teknik direktörleri Ümit Özat'ın ''daha yolun çok başında genç bir hoca adayı'' olduğunu ifade ederek, ''Bundan sonra da birçok kulüpte çalıştırıcılık yapacaktır, umuyor ve diliyorum ki başarılı olur. Aklından çıkarmaması gereken bir gerçeği kendisine hatırlatmak isterim ki; konumumuz, mevkimiz, kabiliyetlerimiz, kariyerimiz, çevremiz ve soyumuz ne olursa olsun hiç birimiz bulunmaz değiliz. Bir makama birileri tarafından getirilebiliriz ama kendi yeteneklerimizle orada kalabiliriz.

Kendisi için gergin geçen günlerde çevresindekilerin sözüyle değil vicdan ve akıl ölçüsüyle hareket etmesini dilerim. Kendisine tavsiyem, heyecan ve hezeyanla hem büyüklerine hem yöneticilerine karşı yaptıklarından pişmanlık duyması, taraftarlardan ve birlikte olduğu insanlardan helallik isteyerek ayrılmasıdır'' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com