Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Çocuk Acil Bölümü'ndeki klimadaki elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktı.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Çocuk Acil Bölümü'ndeki klimadaki elektrik kontağı nedeniyle gece yarısı yangın çıktı. Hastanede 5 yıldır temizlik görevlisi çalışan Recep Gümüş, hemen yangın tüplerini alarak yangına müdahale etti.

Yaklaşık olarak 10 yangın tüpüyle söndürülen yangının ardından bina içini dumanlar sardı. Ortopedi ve Çocuk Acil Bölümü'ndeki hastalar tahliye edilerek ana binaya nakledildi. Personelin hemen müdahale ettiği yangın için itfaiye ekiplerinden de yardım istendi. Hastaneye gelen itfaiye erleri söndürülen yangın çıkan yeri kontrol etti. Binada camlar ve kapılar açılarak duman tahliyesi sağlandı. Odalara kadar giren duman nedeniyle gece boyu yangının çıktığı binaya hasta alınmadı.
 
YANGININ SEBEBİ ELEKTRİK KONTAĞI
 
Hastanede 5 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan Recep Gümüş çıkan yangınla ilgili, "Elektrikler kesildi, jeneratör devreye girdi. Daha sonra klimada yangın çıktı. Hemen personele haber verdim. Yangına ilk müdahaleyi ben yaptım. Yangın tüpleriyle yaptığımız söndürme çalışmasının ardından, çocuk acildeki ve ortopedideki hastaları tahliye ederek, karşı binaya naklettik" dedi. Ana binada boş olan odalara yerleştirilen hastaların burada tedavilerinin süreceği öğrenildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com