Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı

Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı
Mersin'in Silifke ilçesinden 'umre' kapsamında kutsal toprakların yolunu tutacak olan vatandaşlar, Ramazan Ayı'nı da burada karşılamayacağı kaydedildi

Mersin'in Silifke ilçesinden 'umre' kapsamında kutsal toprakların yolunu tutacak olan vatandaşlar, Ramazan Ayı'nı da burada karşılamayacağı kaydedildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hac ve umre organizasyonu ile umreye gidecek olan 34 umre adayı, İlçe Müftülüğü'nce düzenlenen programla dua, salavat, tekbir ve telbiyelerle uğurlandı. Atatürk Anıtı'ndan Otobüsle Adana Şakirpaşa Havaaalanı'na gidecek olan umre yolcuları, buradan da kutsal topraklara uçacak. Yaklaşık 36 gün kutsal topraklarda bulunacak olan umrecilerin, ağustos ayının son günlerinde Silifke'ye geri döneceği kaydedildi.

Atatürk Anıtı'nda yapılan törende konuşan İlçe Müftüsü Bekir Kaplan, “Kutsal topraklara bizlerden de selam iletin. Her geçen gün umre ziyareti için kutsal topraklara gidenlerin sayısı artmaya başladı. Bu gün de ilçemizden 34 kişiyi kutsal topraklara göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah her Müslüman’a kutsal topraklara gidip gelmeyi nasip etsin” dedi.

Çok zor bir ibadet olan Hac ve umre ibadetinin, büyük fedakarlık gerektirdiğini ifade eden Kaplan, “Şu anda Silifke’den 72 kişi kutsal topraklara umre ziyaretlerini yapmak için gidiyor. Orada bol bol dua ediniz, şükrediniz. Orada yaklaşık 36 gün kalacaksınız, bu sayılı günlerin saatini değil dakikalarını bile iyi değerlendirerek, vaktinizi dualar ve ibadetlerle geçirin. Umreciler kutsal topraklarda birbirlerine yardımcı olmalıdır. Ülkemizin birliği, dirliği, huzuru ve başarısı için kutsal mekanlarda dua ediniz. Oraya ibadet etmek, sevap kazanmak, günahlarınızdan arınmak için gidiyorsunuz, kul hakkı almamaya dikkat edin” dedi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com