Umut Oran'dan AKP'li Gedikli'ye yanıt

Umut Oran'dan AKP'li Gedikli'ye yanıt
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'nin partisine yönelik sözlerine, "Tunceli'de milletvekili kaçırılmış gitmiş oradan CHP'yi eleştiriyor, insanda biraz izan ve edep olur. Terörle kimin kanka olduğunu da halkı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'nin partisine yönelik sözlerine, "Tunceli'de milletvekili kaçırılmış gitmiş oradan CHP'yi eleştiriyor, insanda biraz izan ve edep olur. Terörle kimin kanka olduğunu da halkımızın sağduyusuna bırakıyorum" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli'nin sözlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

"CHP milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması için "bunlar beklediğimiz şeyler" diyen bir Başbakan'ın AKP'nin Genel Başkanı olduğunu Sayın Gedikli'ye hatırlatmak lazım. "Birkaç Memet için TBMM toplanmaz' diyenlerin yönetici olduğu AKP'de siyaset yapan Bülent Gedikli'nin CHP'ye dil uzatırken daha dikkatli olmasını tavsiye ediyorum. Tunceli'de milletvekili kaçırılmış gitmiş oradan CHP'yi eleştiriyor, insanda biraz izan ve edep olur.

Siz önce Oslo'daki görüşmelerin, şehirlerde olduğunu bildiğiniz bombaların, Habur'da yaşanan skandalın hesabını verin. Bu rezalet dizisinin hesabını vermeden Cumhuriyeti kuran, bu ülkeye demokrasiyi getiren CHP hakkında yorum yapma hakkınız yoktur."

"Oslo ve Habur'un hesabını veremeyen bir partinin yöneticisinin, barış için çırpınan CHP hakkında söz söylemeye hakkı da yoktur yetkisi de yoktur" ifadesini kullanan Oran, "Barışı istemeyen, terör konusunda Kürt sorununun çözümü konusunda TBMM'ye gelmeyerek çözümden kaçan bu konumlarını ispatlamış olan AKP'nin çözümsüzlük noktasında PKK ile aynı zeminde buluştukları artık ortaya çıkmıştır.Terörle kimin kanka olduğunu da halkımızın sağduyusuna bırakıyorum" dedi.  (EAK)
Ankara

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com