Umut ve Burak açıklaması!

Umut ve Burak açıklaması!
Bordo-mavili kulüp, resmi internet sitesinden bir bildiri yayınladı.

Trabzonspor, internet sitesinden yayınladığı açıklama ile Burak Yılmaz'ın İspanya'ya transferinden, Uzungöl'de inşa edilecek olan hidroelektrik santraline kadar son günlerde kulüple ilgili kamuoyundaki haberlere açıklık getirdi.

UMUT BULUT AÇIKLAMASI

Açıklamada, Umut Bulut'un Trabzonspor'a döneceği yönünde çeşitli yorumlar yapıldığı hatırlatılarak, "Takımımızda görev yaptığı süre içerisinde sergilediği başarılı performansla her zaman hizmetlerini takdir ettiğimiz ve bunun sonucu olarak da Fransa'nın Toulouse takımına transfer ettiğimiz eski sporcumuz Umut Bulut'un yeniden geri döneceği yönünde medyada bazı haberler yer almaktadır. Kulübümüzün Umut Bulut gibi sporculara elbette her zaman için kapısı açıktır. Asbaşkanımız Sayın Nevzat Şakar kendisini geçmiş olsun dileklerini iletmek için arayan Umut Bulut'a, Türkiye'ye dönmesi halinde bu konudaki düşüncemizi iletmiştir. Ancak şu an itibariyle ne teknik heyetimizin bu yönde bir talebi, ne de yönetim kurulumuzun Umut Bulut transferi için herhangi bir girişimi söz konusudur" ifadesi kullanıldı.

BURAK YILMAZ'IN BONSERVİSİ

Burak Yılmaz'ın sözleşmesinde "5 milyon euro bonservis bedeli getirirse Avrupa takımına gider" şeklindeki madde ve bu futbolcunun Atletico Madrid'e transferi konusunda ise, "Takımımızın milli oyuncularından Burak Yılmaz'ın Atletico Madrid başta olmak üzere isminin transfer haberleriyle anılmaya başlandığı ve sözleşmesindeki serbest kalma maddesinin sürekli gündeme getirilmeye çalışıldığı görülmektedir. Burak Yılmaz'ın bahsedilen sözleşme maddesi sadece rakamsal bir değer ifade etmemekte olup, oyuncunun onayı ve sonraki transferinden belli bir yüzde pay alınması gibi birçok şartı da içermektedir. Kaldı ki oyuncumuz Burak Yılmaz, defalarca her fırsatta bu konuyla ilgili kendine yakışan bir şekilde nasıl bir tavır izlemeyi düşündüğünü çok açık şekilde ifade etmiştir. Ayrıca şu an için Burak Yılmaz konusunda İspanya'nın Atletico Madrid Kulübü tarafından kulübümüze ulaşan herhangi bir resmi başvuru da bulunmamaktadır. Bu nedenle konuyu gündemde tutma çabaları nafile bir amaç taşımaktadır" denildi.

OPET KONUSU

Opet firmasının Trabzonspor'a 10 milyon dolarlık dava açması konusuyla ilgili de açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"İstanbul Kartal'da yer alan tesislerimizde kurulu bulunan OPET Firmasına ait akaryakıt istasyonuyla ilgili olarak araziye ait her türlü hak kulübümüzce karşı tarafa devredilmiştir. Dolaysıyla bahsedilen yerle ilgili olarak Trabzonspor Kulübü'nün herhangi bir tasarrufu söz konusu değildir. Bu vesileyle; mahkeme sürecine geçildiğinde tarafların karşılıklı olarak anlaşacakları yönündeki inancımız yüksektir."

"HES'İN DOĞAYA ETKİSİNİN OLMAYACAĞININ GARANTİSİNİ VERİYORUZ"

Açıklamanın son bölümünde ise, Uzungöl'de Trabzonspor'un inşa edeceği hidroelektrik santraline ilişkin tepkiler ele alınarak şu ifadeler kullanıldı:

"Uzungöl'de ciddi kaynak yaratması yönünde hayata geçirmeyi planladığımız HES Projesi eminiz kulübümüzü ne kadar ilgilendiriyorsa orada yaşayan vatandaşlarımızı da o kadar ilgilendirmektedir. Uzungöllü hemşehrilerimizin Trabzonspor Kulübü'nün bu projeden elde edeceği yüksek düzeydeki gelirden memnuniyet duyacaklarından şüphe dahi etmemekteyiz. Ayrıca büyük özenle hazırladığımız projenin doğaya hiçbir olumsuz etkisinin olmayacağının da garantisini veriyoruz. Çünkü hazırlanan projeye göre santrale ait yer altından geçirilecek olan tünelin zeminin yüzeyine en yakın yeri 58 metre mesafede olacak, cebri boru ise tünelin içine alınıp zeminle hiçbir bağlantısı bulunmayacaktır. Ayrıca projenin Uzungöle uzaklığı 4 kilometredir. Regilatör alanında ve santral binasının bulunacağı bölgede kesinlikle ağaç kesimi yapılmayacak, aksine hazırlanacak özel peyzaj projesiyle doğa daha da zenginleştirilecektir. Bu durum ÇED raporunda da açıkça görülecektir. Trabzonspor Kulübü olarak düşüncemiz şehrimizin iki önemli simgesini karşı karşıya getirip, birbirine zarar verecek konuma oturtmak isteyenlere yönelik ortak bir mutabakatla hareket edilmesi yönündedir. İlerleyen süreçte zaten projemizin detaylarını açıkladığımızda tüm kesimler konunun her boyutuna hakim olacak seviyeye geleceklerdir." (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com