Umut yıldızı'' projesi

Umut yıldızı'' projesi
İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı arasında imzalanan "Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi" kapsamında Vali Yardımcısı Ömer Eru başkanlığında toplantı yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı arasında imzalanan 'Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi' kapsamında Vali Yardımcısı Ömer Eru başkanlığında toplantı yapıldı.
Ülkemizde suça sürüklenmiş, sokağı yurt edinmiş, uyuşturucu bağımlısı olmuş ve benzeri olumsuz şartlarla karşı karşıya olan risk altındaki çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması ile topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılmasını amaçlayan, 'Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi' işbirliği protokolü, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığı arasında imzalanmıştır.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, projeyle ülkede suça sürüklenmiş, sokağı yurt edinmiş, uyuşturucu bağımlısı olmuş ve benzeri olumsuz şartlarla karşı karşıya olan risk altındaki çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması ile topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amaçlanıyor.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarlarımızın, her türlü olumsuz şartlardan korunması, hayatlarını güven içinde sürdürmelerinin teminat altına alınması, sosyal devlet anlayışımızın vazgeçilmez bir gereğidir.
Protokole konu proje çerçevesinde öncelikle, risk altında bulunan çocukların/gençlerin suç ve zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik; uyum, iletişim ve mesleki becerilerinin geliştirilmesi, sosyal rehabilitasyonlarının sağlanması ve çocukların yayın yolu ile bilgilendirilmesi/bilinçlendirilmesi faaliyetleri kapsamında (kısa metrajlı filmler, skeçler, tiyatro oyunları, broşür ve afişler) materyallerin üretilmesi temel hedef olarak belirlenmiştir.
Ayrıca proje kapsamına alınan çocukların rehabilitesine yönelik, merkezi ve yerel kaynaklardan faydalanılarak, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin organize edilmesi de öngörülmüştür.
'Çocukların Mutlu Geleceği İçin Umut Yıldızı Projesi' ile ülkemizde yaşayan risk altındaki çocuklarımızın, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması ve topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılmasının, toplumsal düzenin sağlanması ve ülkemizin geleceği açısından önemi ve önceliği göz önünde bulundurularak, ilimizde de Vali Yardımcısı Ömer Eru Başkanlığında yapılan toplantıya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Sarıkaya, İş-Kur İl Müdürü Mahmut Yılmaz, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Muhammet Kahraman, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Tüfek, Kütahya Kadın ve Aileyi Koruma Derneği Başkanı Saadet Üdül katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com