“Umut'un ölümünde ihmali olanlar istifa etmelidir”

“Umut'un ölümünde ihmali olanlar istifa etmelidir”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, AK Parti iktidarın eğitimde alanındaki sorunları çözmek yerine kadrolaşma yoluna gittiğini iddia ederek hizmet alımında da partizanca davrandığını öne sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmail Demirel, AK Parti iktidarın eğitimde alanındaki sorunları çözmek yerine kadrolaşma yoluna gittiğini iddia ederek hizmet alımında da partizanca davrandığını öne sürdü.
Eşme İlçesi'nde YİBO öğrencisi Umut Balık'ın ölümünde ihmali olan tüm idarecilerin istifa etmesi gerektiğini, bu olayın eğitim sistemindeki yanlışlıkları bir kez daha gözler önüne serdiğini kaydeden İsmail Demirel, “Siyasi iktidar kadrolaşma hırsı nedeniyle sorunlara çözüm üretemiyor”dedi. Eğitim-İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Aydın Pazarcı ilke yönetim kurulu üyelerinin ziyareti sırasında Umut Balık olayının takipçisi olacaklarını dile getiren CHP İl Başkanı Demirel, olayda ihmali olanların istifa etmesi gerektiğini söyledi. CHP Uşak teşkilatı olarak kongre süreçlerini başarıyla tamamladıklarını ve il yönetimi olarak ilin sorunlarına karşı duyarsız kalmayacaklarını dile getiren CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel şunları söyledi; “Eğitimin sorunlarını eğitimcilerle tartışmaktan mutluluk duyuyoruz. Eğitim-İş Sendikası'nın ziyareti bu anlamda bizi memnun etmiştir. İl teşkilatı olarak kongreden hemen sonra çalışmalarımıza başladık. İlçe, belde ve köy ziyaretlerimiz devam ediyor. Kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ediyoruz. Bundan sonra CHP olarak ilimizin sorunlarına karşı duyarsız kalmayacağız. Her işin takipçisi olup sonuç alıncaya kadar çalışacağız. Eşme'de Umut kardeşimizi talihsiz bir şekilde kaybettik. Umut'un üzüntüsünü içimizde yaşıyoruz. Bu olayda ihmali olan tüm idarecilerin istifa etmesi gerekiyor. Bu konuda detaylı açıklamayı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) partimizin milletvekilleri yaptı. İzmir Milletvekilimiz Ahmet Ersin, Eşme YİBO'ya gelerek incelemelerde bulundu. CHP il yönetimi olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Umut'un ölümünde ihmali olanların üstüne gidilmelidir. Aynı okulda iki ay önce der taciz iddiaları vardı. Hiçbir ders çıkarılmadığı Umut'un hayatını kaybettiği olayla bir kez daha ortaya çıktı. AK Parti iktidarı eğitim sorunları ile uğraşmaktan çok kadrolaşmakla meşgul. Eğitimdeki hizmet alımında da partizanca davrandıklarını düşünüyoruz. Eşme YİBO'daki olaylar eğitim sisteminin ne hale getirildiğini göstermektedir”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com