Unakıtan Ampülü Söndürdü

Unakıtan Ampülü Söndürdü
Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Zeynep Unakıtan, aydınlatma sektöründe umduğunu bulamadı ve şirketini tasfiye kararı aldı.

Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan'ın kızı Zeynep Unakıtan, aydınlatma sektöründen çekiliyor. Unakıtan, arkadaşıyla birlikte kurduğu şirketi tasfiye kararı aldı.

Başbakanlık 13 Ağustos 2008'de kamu kuruluşlarındaki tüm ampullerin tasarruflu ampullerle değiştirilmesini kararlaştırmıştı. Beş milyon liraya malolacak bu kararın ardından 3 Eylül 2008'de Zeynep Unakıtan, tasarruflu ampul ithalatı ve satışı yapacak bir şirket kurdu. Ev, işyeri ve sokakları LED ışığıyla aydınlatmak üzere İsmail Kılıçlar ile ortak olan Unakıtan, şirketinin adını da ''ZİA Enerji Teknoloji” olarak belirledi.

Ancak Unakıtan umduğunu bulamadı ve şirketi tasfiye kararı aldı. Yönetim kurulu toplantısında “Şirketin faaliyetine devamında fayda görülmediği ve tasfiye kararı'' benimsendi. Unakıtan'ın ortağı İsmail Kılıçlar ise aydınlatma sektöründeki kendi şirketlerinde işe devam edeceğini bildirdi.

Seçimlerde aday olmayan Kemal Unakıtan'ın Abdullah, Zeynep ve Fatma adlı üç çocuğu bulunuyor. Abdullah Unakıtan, daha önce likit yumurta işi yaptığı AB Gıda ile gündeme geldi. Enerji ve kek işine de girdi. Unakıtan ailesinin Telemobil Bilgi İletişim ve SAB Makine adlı iki şirketi daha var. Eski soyadı Basutçu olan Zeynep Unakıtan, eşi Serhat Basutçu'dan 14 Şubat sevgililer gününde tek celsede boşanmıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com