Unakıtan'a böbreği dünürü verecek

Unakıtan'a böbreği dünürü verecek
Böbrek nakli için toplanan etik kurul, eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a onay verdi. Unakıtan'a naklin gerçekleşmesi halinde böbreği dünürü Ali Rıza Üstün verecek.

İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın böbrek nakli ile ilgili dosyasının Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nde toplanan ve aralarında Antalya Barosu temsilcisi, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü temsilcisi, İl Sağlık Müdürlüğü ile Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nden toplam 7 kişinin bulunduğu etik kuruluna geldiğini söyledi.
 
Bilgin, 5 gün diyalize giren ve dün de anjiyo olan Unakıtan'ın sağlık durumunun uygun olmadığına dair hastaneden rapor aldığı için etik kurula gelmediğini ifade etti. Unakıtan'a böbreğini verecek kişinin etik kurulda dinlendiğini anlatan Bilgin, ''Kemal Unakıtan'ın dosyasına etik kurul onay verdi. Naklin ne zaman gerçekleşeceğine cerrahlar karar verecek'' diye konuştu.
 
Bu arada Kemal Unakıtan'a, naklin gerçekleşmesi halinde böbreği dünürü Ali Rıza Üstün'ün vereceği bildirildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com