Ünal Aysal başkanlığı bırakıyor!

Ünal Aysal başkanlığı bırakıyor!
Galatasaray için kritik ay. Başkan Ünal Aysal kulüpteki geleceğini belirleyecek...

Galatasaray'ın 72 yaşındaki başkanı Ünal Aysal koltuğu bırakıp bırakmama konusunda son kararını veremedi... İki ihtimal var:

Birincisi; Mayıs’ta olağanüstü kongreye gidip 3 sene daha başkanlık yapmak. İkincisi ise Başkanlığa devam edip seneye görev süresi bitince koltuktan ayrılmak.

AMK Gazetesi'nde yer alan habere göre; Aslan’da son günlerde gündem daha çok Şampiyonlar Ligi üzerinde odaklanmıştı. “Schalke zaferi, Real Madrid maçı” derken yönetim kademesinde gelişen olaylar geri planda kalmıştı. Ancak bir süredir kulislerde dolaşan, G.Saray camiasının pek de gerçekleşmesini istemediği ihtimal iyice su yüzüne çıktı. Ne mi o ihtimal? Başkan Ünal Aysal seneye görevinden ayrılabilir!

İLK GÜNLERDE ÇOK SEVMİŞTİ

70 yaşında oturduğu G.Saray başkanlık koltuğunu çok seven Aysal “Bana büyük heyecan kattı” yorumuyla memnuniyetini dile getirmişti. Ancak son dönemde borsa olayı ve yaşı gereği sakin düşünme ihtiyacı hisseden Ünal Aysal kendisine 1 aylık süre verdi. Aysal, nisan ayı boyunca iki ihtimal üzerine kafa yoracak. G.Saray’ın patronu “Buraya kadar” derse kulübü yarı yolda bırakmayacak, gelecek sene görev süresi bitince ‘sivil’ hayatına geri dönecek. Başkan Aysal’ın diğer ihtimali ise 3 yıl daha koltukta oturmak. Bu seçenekte ise Aysal, mayıs ayında kulübü olağanüstü seçimli genel kurula götürecek ve 2017’ye kadar kongre üyelerinden oy isteyecek.

ÜZERİNDEKİ BASKI BÜYÜK

Ünal Aysal’ın bu düşüncesini bilen yakın çevresi ise başkana şimdiden baskı yapmaya başladı. G.Saray’ın duayenleri ‘çok başarılı’ buldukları Aysal’ın görevden ayrılmasına kesin bir dille karşı çıkıyor. Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, oluşturduğu yapıyla Aysal’ın başarıların altını çizen bu grup “Geldiğinden beri bir şampiyonluk gördük, Süper Kupa’yı kazandık. Bu sezon lideriz ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final yaptık. Amatör branşlar da ayağa kalktı. Bu aşamada bırakman olmaz” diyerek başkanı tek seçeneğe zorluyor.

Aysal ailesiyle de görüşerek son kararını nisan sonuna doğru verecek. Ancak genel görüş, Aysal’ın mayısta kulübü seçime götürerek G.Saray’a 3 yıl daha hizmet edeceği yönünde. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com