Ünal Aysal Listesini Açıkladı

Ünal Aysal Listesini Açıkladı
Galatasaray'da başkan adayı Ünal Aysal, Lig TV'de konuk olduğu programda önemli açıklamalar yaptı...

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Ünay Aysal, seçimi kazanması halinde yönetimi oluşturmayı düşündüğü isimlerin çoğunu açıkladı:

Liste şu isimler bulunuyor:

Ali Dürüst - Adnan Öztürk - Aka Özdemir - Ali Gürsoy - Semih Haznedaroğlu - Sedat Doğan - Adnan Nas - Mete Başol -Abdürrahim Albayrak - Refik Arkan

Ünal Aysal, programda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"ADNAN POLAT'IN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORDUM"

Ben 2012'ye kadar Polat'ın devam etmesini isteyenlerdenim. İnan Kıraç'ın bana bir baskısı olmadı. Galatasaray'a uygun bir başkan adayı olacağımı düşünüp lutfetmiş. Bunu televizyonda açıklayınca bana da sürpriz oldu.

"İNAN KIRAÇ'IN TEKLİFİNİ REDDEDEMEM"

İnan Kıraç benim çok yakın bir dostum ve ağabeyim. O yüzden onun teklif edeceği şeyi ben zaten reddetmem ama olay böyle gerçekleşmedi. Biz Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumu nasıl düzeltebiliriz diye düşünüyorduk. İnan Kıraç'la bu konuda biraz dertleştik.

"İNAN KIRAÇ'IN BAŞKANLIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL"

İnan Kıraç'ın başında bulunduğu çok ciddi bir sorumluluğu var. Bu sorumluluğu kime aktaracağını düşünüyor zaten, Galatasaray başkanı olmayı düşünmesi söz konusu değil.

"ADAMA GÖRE GÖREV DEĞİL, GÖREVE GÖRE ADAM"

Liste kurulmasında bir takım zorluluklar yaşandı. Ama zorlukları kişilerden değil koyduğumuz hedeflerden dolayı yaşadık. Biz bu seçimi uzun süreli bir değişim olarak görüyoruz. Ben olağan sistemi değiştirmek üzere aday oldum. Adama göre görev değil göreve göre adam atamaya çalışıyoruz.

"EKİP HALİNDE GELİYORUZ"

Bu direkt olarak süreklilik ihtiyacından doğuyor. Bütün kurumlarda sürekliliği temin ettiğiniz vakit başarıyı yakalamış oluyorsunuz. Biz arkadaşlarımızla sorunları belirledik ve bu soruların nasıl çözüleceğini konuştuk ve organizasyon şemamızı bu şekilde oluşturduk. Divan kuruluna sunacağımız yönetim kurulumuz gerçek bir yönetim kurulu görevlerini üstlenecek. Biz bir ekip halinde geliyoruz. Ancak profesyonelliğe teslim ettiğimiz kişilere hesabını sorarız. Olmuyorsa teşekkür eder, yollarımızı ayırırız.

"ADNAN POLAT'I SEÇİMDE GÖRSEK SEVİNİRDİK"

Düşündüğümüz projeleri yapabilecek bir kadronun gelmemesi üzere biz devreye girdik. Adnan Polat'ı seçimlerde görebilmek beni sevindirirdi.

"3 BİNİN ÜZERİNDE BİR KATILIM GERÇEKÇİ OLUR"

Geçmiş başkanlarımıza olan saygımı tekrarlamak istiyorum. UEFA şampiyonluğundan sonra yönetim çökmeye başladı. Biz 21. asrı yakalayamadık. Bir değişim dönemine girmekte olduğumuzu herkes kabullenmek zorunda. Eğer arkadaşlarım bunu göremiyorsa zaten bizi seçmesinler. Bu değişim görevini yapmamızda en çok desteğin genel kuruldan gelmesini bekliyoruz. Katılım yüksek olmazsa bize güven almamış olduğumu düşünüyorum. 3 binin üzerinde bir katılım gerçekçi olur. Galatasaraylılar'ın bu durumun farkında olmaları ve gereken desteği vermelerini bekliyorum.

"330 MİLYON DOLAR BORÇ VAR"

Galatasaray'ın 330 milyon dolar civarında bir borcu var sene sonu itibariyle. Bu geçtiğimiz 4 ayda daha da artmıştır.

"İLK İŞ BORÇLARI VADEYE BAĞLAMAK OLACAK"

Genellikle kısa vadeli banka kredileri var. yeni gelen yönetimin daha akyalarını basar basmaz ilk işleri bu borçları nasıl yeni vadelere bağlamak ve daha karlı bir hala getirmektir. Borçların bir çaresine bakacağız.

"2 SENELİK GELİRLER BORÇ ÖDEMESİNE GİDECEK"

Aşağı yukarı önümüzdeki 2 sene maalesef gelirlerimiz büyük bir kısmı borç ödemelerine gidecek. Bu rakamın tamamını bir program içinde yeniden düzenlemek gerekecek. Ayrıca yeni gelir kaynakları kazandırmamız lazım. Kuruluşumuzdaki ana unsurlardan biri de iyi bir Ar-Ge grubumuz var. Bunlar proje geliştirip kazanç kapısı yaratacak ekip olacak.

"ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERMEK İÇİN FALCI OLMAK LAZIM"

Şampiyonluk sözü vermek için falcı olmak lazım. Ben en yukarı hedefimi koyuyorum. 2000'li yılların tekrarını istiyorum. Ama bunu 1 sene de mi 3 sene de mi yaparız bilmiyorum ama bunu görevden ayrılmadan yaşamak istiyorum.

"FLORYA'YI EN FAZLA 3 AYDA DİSİPLİNE EDERİZ"

Florya'da sorunların ana nedeni kurumsal bir yapının olmaması. Kurumsal bir yapısı olmayan Galatasaray'ın Florya'yı kontrol edememesi mümkün değil. Sadece Florya'da da değil üst yönetimde de kurumsal yapı yok. Ama Florya çok önemli bir olay değil. Azami 3 ay içinde biz Florya'yı kontrol altına almış ve disiplin getirmiş oluruz.

"ARDA'YA KALMASI YÖNÜNDE ISRAR EDECEĞİM"

Arda konusunda inisiyatifi yeni yönetime bırakmak istiyorum diyen Polat'a teşekkür etmek istiyorum. Arda bizim altyapımızdan gelen yıldızlaşan bir futbolcu. Arda'yı mutlu edip tekrar Galatasaray'a kazandırmak zorundayız. Kendisi illa gitmek isterse ona ve camiaya en uygun formül neyse onu uygularız. Ama Arda'ya kalması yönünde ısrarcı olacağım. Biz Arda'yı layık olduğu efsanevi duruma getirip ondan sonra gitmesine izin vermeliyiz. Şuan ki gibi bir kaçış şeklinde gitmesi doğru değil.

"HELVACI GİBİ CESARETLİ DEĞİLİM"

Sayın Helvacı gibi cesaretli değilim. Ama ekibim bir araştırma yaptı. Eğer yönetime gelirsek Galatasaray'a yakışır bir kadro kurulacak. Çıtayı yüksek tutacağız.

"ŞARTLARIMIZA UYACAK BİR TEKNİK ADAM GELECEK"

Bizim planladığımız sistemde yeni gelen teknik direktör herhalde bizim şartlarımıza uyması gerektiğini bilecektir. Bizim şartlarımıza uyamayacak biz teknik direktörün zaten uzun süre bizimle çalışması mümkün değil. Biz hocaya gerekli direktifleri vereceğiz.

"BENİ MAÇLARDAN SONRA KONUŞURKEN GÖREMEYECEKSİNİZ"

Ben karakterimden daha farklı bir şey olamam. Ben uzlaşmacı, çalışkan ve kendi işini yaptığı zaman mutlu olan biriyim. Kesinlikle maçlardan sonra beni beyanat verirken görmeyeceksiniz. Ama birileri konuşacak. Büyük ihtimalle basın sözcüsü olacak. Ama bu görevi yapan ben olmayacağım. Hem taraftarın hem de basının önünde gerektiğinde bulunacağım. TFF ile uzlaşmacı bir yakınlık kuracağım. Bir ortak paydada hem Galatasaray'a hem de diğer kurumlara kazandıracağız

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com