Ünal Aysal merak edilenleri açıkladı!

Ünal Aysal merak edilenleri açıkladı!
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim'den Burak Yılmaz'a, Muslera'dab Alper Potuk'a kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı..

TRT Spor'da canlı yayın konuğu olan Ünal Aysal, Aykut Kocaman'ın 'Galatasaray'ı alkışlamayacağız' açıklaması ile ilgili olarak "Alkışlamak çok önemli bir şey değil. Fenerbahçe çok büyük bir camia, bir kısmı alkışlar, bir kısmı alkışlamaz. O andaki duygu düşünceye bağlı. Aykut hocaya da haksızlık etmeyelim.
Başarıyı alkışlamak insanların takdirinin mahsülüdür. Bu tür beklentiler olmasına gerek yok. Böyle şeylere ihtiyacımız da yok" diye konuştu.

Terim kalacak mı?

Fatih Terim'in takımın başında kalıp kalmayacağı ile ilgili soruyu ise Aysal şöyle cevapladı:
"Fatih hoca tabi kalacak. Buna hiç şüpheniz olmasın. Hocamızla 3 senelik bir bağlılığımız vardı.

Yabancı sayısı

Yabancı sayısının düşmesinin sıkıntıya neden olacağını belirten başkan, "Yabancı sayısının düşmesi Galatasaray'ı nasıl etkileyecek diye düşünmek yerine Türk futbolunu nasıl değerlendirecek diye düşünmek lazım. Yurtdışında Türk futbolunun kendisini tanıtma kavgası verdiği bir dönemde yabancı sınırını düşürmek Türk futbolunu sıkıntıya düşürecektir. Yurt dışından getirmiş olduğumuz bazı kaliteli oyunculardan yararlanamayacağız" diye konuştu.

Muslera satılacak mı?

Muslera'nın satılıp satılmayacağı ile ilgili soru üzerene Aysal, "Muslera çok iyi bir kaleci ve kendisinden çok memnunuz. Bugüne kadar gelmiş ciddi bir teklif yok. Ama gelirse ne yaparız? Gayet tabii değerlendiririz. Gelişimini başka bir kulüpte yapmak isterse ona da kolaylık sağlarız" ifadelerini kullandı.

Melo kalacak mı?

Melo'nun durumuna da değinen Aysal, "Melo'nun kalması içim girişimi arkadaşlarımız yaptı ve devam ettiriyorlar. Geçen sezon da çok zorlu bir müzakere geçirdik ve sonunda kiraladık. Bu sene de aynı şekilde başladı ve devam ediyor. İnşallah mutlu sona ulaşırız bir an önce" dedi.

Alper transferi

Alper'in transferi hakkında bilgi veren Ünal Aysal, "Lig bitmedi. Lig bitmediği sürece de Alper ile ilgili bir transfer kararı vermemiz zor. Şu anda Eskişehir'in çok önemli bir oyuncusu. Maçları bittikten sonra görüşüp karar vereceğiz" diye konuştu.

Burak'ı satarlar mı?

Burak'la ilgili de konuşan Aysal, "Muslera için söylediğim sözler Burak için de geçerli. Oyuncumuz isterse ve Galatasaray'a kazanç sağladıkları sürece gidebilirler" ifadelerini kullandı.

Kupa ne zaman alınacak?

Şampiyonluk kupasını almak istedikleri zamanı da açıklayan Aysal, "Beklentimiz 19 Mayıs'ta kupayı almak. Talebimiz de bu yönde olacak. Zaten son maçımız da o zaman. Bu konuyu masaya yatırmadık ama yarından itibaren federasyon ile konuşmaya başlayacağız" dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com