Ünal Aysal'dan Aziz Yıldırım'a çağrı

Ünal Aysal'dan Aziz Yıldırım'a çağrı
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, hafta sonu oynanacak derbi öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Dostane bir maç olacağını ifade eden Aysal, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın maça gelmesinin de kendisini sevindireceğini söyledi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe ile oynayacakları derbide en büyük sorunun yağmur olacağını söyledi.
 
Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen ''Cumhuriyet'in 100. Yılında Galatasaray Kültürü'' konulu konferansa katılan Aysal, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Aysal, Fenerbahçe derbisinde yaşayabilecekleri en büyük sorunun yağmur olacağını belirterek, ''İnşallah yağmur yağmaz ve güzel bir oyun sergilenir. Ben iki güçlü takımın ve Türkiye'nin güzide iki kulübünün bu mücadelesinde her iki tarafa başarılar dilemek istiyorum. Sonunda konsantrasyonu iyi olan, gücünü ekonomik kullanan takım galip gelecektir. Şans faktörünü de unutmamak lazım. Taraflardan birine şans daha fazla gülebilir. İnşallah şans bize daha fazla güler'' diye konuştu.
 
Galatasaray ile Fenerbahçe'nin yaptığı derbi maçlarda her zaman gerginliklerin yaşanabildiğine vurgu yapan Aysal, ''Diğer derbilerde de oluyor. Ama katiyetle ben iki kulüp arasında böyle bir gerginlik görmedim. Dostane bir maç olacaktır. Gerginliğe neden de yok'' ifadelerini kullandı.
 
Aysal, gönlünden geçen skorun ne olduğu sorusuna, ''Bu sefer gizli kalsın'' diye yanıt verdi.
 
''SPORUN TEMELİNDE DOSTLUK, ARKADAŞLIK VE İYİ NİYET YATAR''
 
Ünal Aysal, Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın, Fatih Terim'le aralarında polemiğe neden olan açıklamada, Terim'i kastetmediğini ifade ettiğinin  hatırlatılması üzerine, ''Yerinde bir açıklama. Tahmin ediyorum hocamız da buna aynı şekilde karşılık vermiştir. Sporun temelinde dostluk, arkadaşlık ve iyi niyet yatar. İyi niyetle bütün kapıların açılabileceğine, bütün dostlukların kurulabileceğine inanan biriyim. Bu konuda bana düşen ne görev varsa yapmaya hazırım'' dedi.
 
"AZİZ YILDIRIM DERBİYE GELİRSE SEVİNİRİM"
 
Aysal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın maça gelip gelmeyeceği yönündeki soruyu ''Fenerbahçe Başkanı'nın ne düşündüğünü bilmiyorum. Gelirlerse seviniriz. Orası aynı zamanda onların da stadı. Her zaman her başkana ve yöneticiye gösterdiğimiz saygıyı onlara da göstereceğiz'' şeklinde yanıtladı.
 
Rakip taraftarın gelemeyecek olmasıyla ilgili de Aysal, ''Alınmış bir karar var. Aynen uygulanacak. Son dakika değişiklik olmaz. Kurumsal çalışmaya ve devletin ortaya koyduğu iradeye saygı göstermeliyiz. Aynı zamanda büyük kulüplerin aldığı kararların ciddiyetine de yakışmaz'' diyerek, sözlerini tamamladı.
 
"DÜNYANIN SAYILI SPOR KULÜPLERİNDEN BİRİYİZ"
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, temeli kültürel yapıdan gelen dünyanın sayılı en büyük spor kulüplerinden biri olduklarını söyledi.
Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen ''Cumhuriyet'in 100. Yılında Galatasaray Kültürü'' konulu konferansta, ''Galatasaray'da spor kültürünün bugünü ve yarını'' başlığıyla bir konuşma yapan Aysal, ''Galatasaray, temeli kültürel yapıdan gelen, dünyanın sayılı en büyük spor kulüplerinden biridir'' dedi.
 
Ünal Aysal, Galatasaray'daki spor kültürünün, kuruluşundan çok eskilere dayandığını ifade ederek, ''İlk ve en önemli aşama, 19. yüzyıl bitmeden ortaya çıkmıştır. Eğitim kalitesi ve sporun eğitimdeki önemi herkesten önce kavranarak, yabancı hocalar getirilerek, bu kültürün temeli atılmıştır. Dönemin İsveç ve Almanya gibi spor eğitimi açısından önemli ülkelerinden hocalar getirilerek, sadece okulumuzda değil, Türkiye'de yeni bir çağ başlatılmıştır'' diye konuştu.
 
Kulüp olarak bu vizyonun devam ettirildiğini kaydeden sarı-kırmızılı kulübün başkanı, ''Spordaki her türlü değişim ve yönetim tarzındaki uygulamalar, kulübümüzden kaynaklanmaktadır. Bunun mücadelesini halen Galatasaray vermektedir. Bundan sonra da bu alışkanlık devam edecektir. Galatasaray'ı Galatasaray yapan spor kültürümüzü iyi anlamak için Ali Sami Yen beyin ve arkadaşlarının kulübü hangi şartlarda kurduğuna iyi bakmak gerekiyor. Galatasaray'ın büyüklüğü, geçen sezon kazandığımız üç binden fazla kupanın ötesindeki değerlerde yatmaktadır. Spor endüstrisinin büyüklüğü, bu değerlerin unutulmasını beraberinde getirmektedir. Bu büyük camianın fertleri olarak hepimiz değerlere sahip çıkmalıyız. Saldırı nereden gelirse gelsin, bu değerleri savunmak hepimizin asli görevidir'' diye konuştu.
 
Futbolda yaşanan şike soruşturması süreciyle ilgili yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Aysal, ''Biz o süreci Galatasaray prensiplerine göre yönlendirmek için elimizden gelen çalışmayı yaptık. Bugün bu konuda yapacağımız hiçbir şey yok. Olay adliyenin önündedir. Bizim gücümüz bu konuda bir yere kadar kullanılmıştır. Bundan sonra artık devletin gücüdür. Onu da herhalde önümüzdeki günlerde görürüz'' ifadelerini kullandı.
 
KADROLAŞMA ELEŞTİRİLERİNE YANIT
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, kadrolaşma yönündeki eleştirilere yanıt verdi.
 
Başarının kurumsallaşmış bir yapıyla geleceğini vurgulayan Aysal, ''Şu anda bizim saatlerimiz yok, saniyelerimiz var. Çok geciktik. Bu yapılanmayı bizden önceki yönetimler de düşünmüş ama eleştiriler sonrası devamını getirememişler. Galatasaray'ın geleceğindeki en önemli konu, kurumsallaşma ve düzgün bir mali yapıdan geçiyor. Son iki sezonda gelen başarılar erken gelmiş başarılardır. Ben 3-4 yıl sonra gelmesini bekliyordum. Yapacağımız çalışmalarla sürekli başarıyı amaçlıyoruz'' ifadelerini kullandı.
 
Bu arada Ünal Aysal, konuşmasından önce bazı öğrencilerin salondan ayrılması üzerine, ''Son neticelerden dolayı olabilir'' şeklinde espri yaptı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com