Ünal Aysal'dan sert açıklamalar!

Ünal Aysal'dan sert açıklamalar!
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Sarı – Kırmızılı kulübün Divan Kurulu üyelerine seslendi. Çalışmalarına sadece dışarıdan değil, içeriden de engel olmak isteyenler olduğunu vurgulayan Aysal, “Durmayacağız, yüzmeye devam edeceğiz” dedi.

Divan Kurulu Üyelerine seslenen Aysal, “Geçenlerde ekonomi yazarlarıyla bir araya geldik. Orada saygın bir köşe yazarı durumu özetledi. Aranın açılmasını izin vermezler dedi” ifadelerini kullandı. Aysal, “Kimler izin vermez bilmiyoruz ama biz bu görevi 108 yıl önce üzerimize aldık. Ne kadar örgütlenseler örgütlensinler, engellemeye çalışsalar da Galatasaray’ın yükselişi engellenemeyecek” dedi.

İyi işler yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Aysal, “Bu işlerimizin iyi gittiğinin net olarak algılanmasıdır. Bunca saldırıya karşı bizim planımız karşı saldırı değildir. Galatasaray olarak rakipleri aşağı çekmek ve mutluluklarını engelemek değildir. Buzim görevimiz, sadece Galatasaray için çalışmaktır. 3 yıl aradan sonra şampiyon olmuş, 6 yıl aranın ardından Şampiyonlar Ligi’ne katılmış, 18 yıl aradan sonra borçlarımızın azaltılması sonucu, neden zafer konuşması yapamıyorum? Mesnetsiz saldırılar sadece dışarıdan gelmiyor. Borçlarımız azaldıkça, sportif başarılarımız dışarıda ses getirdikçe; maalesef içeriden de saldırılar oluyor. Dostlarımız sadece medyada değil, devlet kademesinde de bizi zor durumda bırakmaya çalışıyor. Eleştirmek, daha iyisini istemek hepimizin görevi. Ancak mali genel kurula bir kaç hafta kala televizyon kanallarına çıkıp, ‘Galatasaray’ın 150 milyon dolar’ı nereye gitti, arıyoruz bulamıyoruz’ demeleri üzücü. Galatasaray’ın tüm gelir gideri kayıt altındadır. Verilecek cevabın iyi anlaşılması için tüm genel kurul üyelerinin orada olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Aysal “Sevgili Galatasaraylılar, dostlarım; şampiyonluklar, başarılar, Galatasaray için ara duraktır. Galatasaray’ın yolculuğunda, misyonu bellidir. Bizler bu misyona sadık kalarak, mümkün olan en kısa sürede bu yolu almak istiyoruz. 2020 yılına kadar kulübümüzü Avrupa’nın en saygın 10 kulübünden biri yapmak istiyoruz. 30 Mart itibariyle genel kurulda geldiğimiz aşamayı paylaşacağız. Muhtemelen o paylaşımlar sonucu bazı dostlarımız yine üzülecek. Ancak bilsinler ki; yüzmeye devam edeceğiz. Bizler Ali Sami Yen’in atalarıyız. Bizlerin gücü atalarından geliyor” diyerek sözlerini bitirdi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com