Ünal Aysal'ın "milyar dolarlık" çılgın projesi!

Ünal Aysal'ın "milyar dolarlık" çılgın projesi!
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın öyle bir projesi var ki, eğer uygulanabilirse kulüp çağ atlayacak...

Galatasaray'da kongre üyeleri Başkan Ünal Aysal'a "Riva Arazisi"ni satma yetkisi verdi ama Aysal'ın Riva arazisini satmayı bırakın o araziyle ilgili çok uçuk planları olduğu ortaya çıktı. Bin 175 dönümlük Riva arazisi İstanbul'un kuzeyinde, Karadeniz'e kıyısı olan bir bölge. Doğusunda Şile, güneyinde Polonezköy ve batısında Anadolu Feneri var.

Riva arazisi Galatasaray'ın elindeki en geniş arazi olmasının yanında birçok yönden de önem taşıyor. Riva'nın depreme dayanıklı bir bölgede olması, bölgede az katlı binalara imar izni verilmesi ve henüz yerleşim birimleri oluşmamış olması nedeniyle Aysal bu geniş araziye İstanbul'un en büyük lüks konut sitesini yapmaya hazırlanıyor.

Böylesine devasa bir araziye binden fazla iki veya üç katlı villa yapılabileceği 1 milyon dolar ile 3 milyon dolar arasında satılması durumunda elde edilecek gelirin ise milyarlarlarca doları bulacağı hesaplanıyor.

Riva'ya yapılacak olan lüks sitenin ismi konusunda bile konuşmaların geçtiği ve "Galata Sarayları" isminin öne çıktığı, hatta villaların saray şeklinde yapılmasının bile konuşulduğu bildirildi.
Riva'nın ikinci köprüye sadece 20 km. uzak olması, üçüncü köprünün hemen yanında olması, Karadeniz otobanını ve Başbakan Erdoğan'ın "Kanalistanbul" projesi de araziyi yıldırım hızıyla değerlendiriyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com