Ünal, Demirören'in listesini yorumladı!

Ünal, Demirören'in listesini yorumladı!
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, TFF seçimleri sonrası açıklamalar yaptı.

SANSÜRSÜZHABER - Spor Toto Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un Başkanı Halil Ünal, TFF seçimleri sonrası açıklamalar yaptı.

Halil Ünal, "Olağanüstü bir durum yaşıyoruz. Artık futbolun konuşulacağı, uluslararası başarılar, kupaların konuşulduğu bir lig istiyoruz. Gün birlik günüdür. Delegeler birlik ve beraberlik içinde hareket etti. Adeta güç birliği yapıldı. Yıldırım Demirören'i biz de destekliyorduk. Süreci çok acil bitirmesi lazım. Temiz futbol ve onun için mücadele etmek gerekiyor" dedi. 

Demirören'in mesajlarını nasıl algıladığının sorulması üzerine ise Ünal, "FIFA ve UEFA ile görüşüp, Türk futbolunu bu dönemden çıkaracağını düşünüyorum. Statlarımızı doldurmamız lazım. İnsanların futbola olan desteğini kazanmamız lazım. Demirören'in mesajlarını bu şekilde algıladım. Uluslararası arenada olmalıyız. Kulüpler yolunda devam etmeli. Gerekli şeyler zaten yapılacaktır." yorumunu yaptı.

Yıldırım Demirören'in, 'Türk futbolunu holiganizmden kurtaracağız' açıklamasının hatırlatılması üzerine Ünal, "Zaten 6222 adlı Şiddet Yasası çıkarıldı. Yasanın değişikliğiyle ilgili bir karar verildi. Belki o kanunda iyileştirilmesi gereken yerler varsa, çalışmalar yapılabilir. İnsanların şiddetten, küfürden uzak olduğu bir futbol arzuluyoruz." dedi.

Demirören'in listesindeki isimleri nasıl yorumladığının sorulması üzerine ise Ünal, "Fethi bey Eskişehirspor forması giymiş, futbolun içinden gelen birisi. Mehmet Baykan, Cengiz Zülfikaroğlu her cephede mücadele etmiş bir insan. Ufuk Özerten, yöneticiliği, beşeri ilişkileri iyi bir insan. Bu ekip çok profesyonel. Ufak tefek şeylerde bağırmayıp sabır göstermek lazım. Gün birlik günü. Bu durumdan çıkacağız" diyerek sözlerini tamamladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com