“Üniter yapının garantisi CHP”

“Üniter yapının garantisi CHP”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Türkiye’nin üniter yapısının teminatı olduğunu belirterek, “CHP olduğu sürece bu ülkenin birliğinden bütünlüğünden üniter yapısından kimse endişe duymasın onun garantisi biziz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana Ticaret Odası’nda Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
 
Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada Adana’nın önemini bütün Türkiye’nin hatta dünyanın farkında olduğunu ifade ederek, “Genel Başkan olurken, ‘Yeni CHP demiştim. Herkes merak ediyordu, neden böyle söyledim diye. Biz toplumun bütün kesimleriyle sıcak dostane bir birimiz anlayacak ilişki içinde olmak istiyoruz hedefimiz bu” diye konuştu.
 
Genel Başkan olduktan sonra gittiği her ilde eğer bir miting yoksa mutlaka ticaret sanayi odalarını, borsaları esnaf kuruluşlarını ziyaret ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Çünkü Türkiye ağırlaşan sorunlarını çözmek istiyorsa buradaki ana hedefin ana omurganın buralar olduğunu gayet iyi biliyorum. Bu ülkede üreten herkes alınteri döküyor. Siyasetçinin görevi o alınterine gerekli önemi vermektir” dedi.
 
Kılıçdaroğlu Türkiye’de demokrasiye, özgürlüğe, yeniliğe, ihracata, üniversitelerin bilgi üretmesine ihtiyaç olduğunu belirterek şöyle devam etti:
 
“Ülkemizin sorunları gerçekten ağır. Komşularımızla ilişkiler gerçekten sorunlu. Ancak bunların hepsini çözmek mümkündür. Yeter ki siyaseti ülke çıkarları üzerine inşa edelim. Yeter ki siyaseti sanayicinin rahatlıkla üretebileceği bir atmosferi sağlayacak ortama getirelim. Eğer biz bunu yapabilirsek bu ülke her şeyi başarırız. Ben buna yürekten inanıyorum o yüzden buradayım.”
 
Kılıçdaroğlu daha sonra oda başkanları ve yöneticilerle basına kapalı bir görüşme yaptı.
 
KILIÇDAROĞLU: “ÜNİTER YAPININ GARANTİSİ BİZİZ”
 
Kılıçdaroğlu daha sonra Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliğini ziyaret etti. Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık burada yaptığı konuşmada esnafın sorunlarının yanı sıra terör konusuna da değindi. Barışık “terör belasının” biran önce bitirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Biz birlik, dirlik ve düzenin olmasını istiyoruz, ülkenin bölünmeden parçalanmadan kardeşçe yaşaması hepimizin isteği” ifadelerini kullandı. Barışık’ın ardından kürsüye gelen Kılıçdaroğlu ise “Sayın Başkan ülkenin birliğinden ve bütünlüğünden söz ettiniz. Endişe taşıyorsunuz. Bir şeyden emin olmanızı isterim. CHP olduğu sürece bu ülkenin birliğinden bütünlüğünden üniter yapısından kimse endişe duymasın onun garantisi biziz” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Türkiye’yi kuran kadroların CHP’yi de kurduğunu belirterek, “Bizim köklerimizde Kuvayı Milliye vardır. Bizim genlerimizde de Kuvayı Milliye vardır. Bu ülkenin bağımsızlığı, özgürlüğü ve bütünlüğü için mücadele edeceğiz. Bu bizim temel görevlerimizden birisidir. Varlık nedenimiz de budur zaten. Yeter ki bu ülkede barışı ve huzuru sağlayalım. Bu bizim en büyük hedeflerimizden birisidir” dedi.
 
“ESNAFIN DA DEĞİŞMEYE İHTİYACI VAR”
 
Kılıçdaroğlu esnafın sorunlarına da değinirken kendilerinin parlamentoda esnafın hakkını savunduklarını ancak esnafın oyunu yine AK Partiye verdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Esnaf şapkasını önüne alıp düşünecek. Adana sanayini merkeziyken nasıl oldu da 10 yılda işsizliğin merkezi haline geldi? Esnafın bunu düşünmesi lazım. Türkiye değişiyor Sayın Başkan, esnafın da değişmeye ihtiyacı var” dedi. Kılıçdaroğlu CHP iktidarında sosyal güvenlik destek primini de kaldıracakları sözünü verdi.
 
ATATÜRK’ÜN RUHUNA FATİHAYI KALDIRIRSANIZ…”
 
Kılıçdaroğlu, Adana ESOB Başkanı Barışık’ın konuşmasında Atatürk’ten söz ettiğini ve bunun da kendisini çok gururlandırdığını ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Biz önemli günlerde camilerde mevlit okutulurken Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu için de Fatiha okuturduk. Bu bir kadirşinaslıktır. Bu tarihe saygının bir gereğidir. Bunu kaldırırsanız kendi tarihinize ihanet etmiş olursunuz. Şehitlerimiz, gazilerimiz ne mücadeleler verdiler… Bunu onların çocukları huzurlu bir Türkiye’de yaşasınlar diye yaptılar. Biz onların çocuklarıyız. Neden Mustafa kemal Atatürk’ün adını silmek, kaldırmak istiyorsunuz?” diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Faik Öztrak, Faruk Loğoğlu, Umut Oran ve Sezgin Tanrıkulu ile partisinin Adana milletvekillerinden oluşan bir heyet eşlik ediyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com