Universiad'da Perde Bugün Kapanıyor!

Universiad'da Perde Bugün Kapanıyor!
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları, bugün 3 ayrı branşta yapılacak müsabakalarla sona eriyor.

Cemal Gürsel Stadı'nda 27 Ocak Perşembe günü yapılan açılış töreniyle başlayan organizasyonun kapanış töreni saat 19.30'da yine Cemal Gürsel Stadı'nda gerçekleşecek. Anadolu Ateşi'nin bir gösteri sunacağı törende Kıraç'ın da bir konser vereceği bildirildi.

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, oyunlar için yapılan tesislerin bundan böyle de boş kalmayacağını, turizm ve spor organizasyonlarına hizmet edeceğini söyledi. Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte geldiği Erzurum'da, yaptığı açıklamalarda, "Universiade'ı milletimize yakışır bir şekilde, gururla tamamlıyoruz.

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) başkanımız '10 üzerinden 9 veriyorum' dedi. Çok mutlu olduğunu, çok başarılı bir organizasyon olduğunu söyledi. Hedefimiz burada, Sayın Başbakanımızın da açılışta söylediği gibi 'neden Kış Olimpiyatları'nı Erzurum'da yapmayalım?" diye konuştu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, oyunların başarıyla ve Erzurum halkının da büyük teveccühüyle gerçekleştiğini belirtirken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Ülkemiz adına iftihar edebileceğimiz bir etkinliği, önce bir yatırımı, sonra da bir girişimi şükürler olsun yüz akıyla tamamlıyoruz." dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com