Üniversite karıştı!

Üniversite karıştı!
Uludağ Üniversitesi’nde iki gündür “Suriye’ye yardım” kampanyası yapılıyor

Üniversite öğrencisi ise yardım kampanyası adıyla toplanan paraların El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi’ne gittiğini iddia ederek açılan standı protesto etti.

Para toplanan standa gelen öğrenciler, paraların kimin için ve kimler aracılığıyla toplandığını sordu. Öğrencilerin iddiasına göre stanttaki görevliler paraların El Nusra için toplandığını itiraf ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan öğrenciler, toplanan paraların İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığıyla Suriye’deki cihatçı silahlı çetelere gönderileceğini söylediler.

Cihatçı çetelerin üniversitede faaliyet göstermesine, para toplanmasına izin vermeyeceklerini söyleyen öğrenciler, grubun para toplanılması için herhangi bir belge bulundurmadıklarına dikkat çekerek standın kaldırılmasını istedi.

"BİR SIKINTI OLURSA BENİ ARAYIN DEDİM"

Öğrencilerin protestoları sırasında stant çevresine gelen özel güvenlik ekipleri, stanttan bilgilerin olmadığını söylerken, standa izin veren Sağlık Kültür Müdürü Yılmaz Demirci ise grubu koruma altına almaya çalıştı. Demirci, gruba “Bir sıkıntı olacaksa beni arayın dedim.

Neden beni aramıyorsunuz?”
diye tepki gösterdi.

Öğrencilerin protestoların devam ettirmesi üzerine stand kapatıldı ve para toplayan grup üniversite dışına çıkarıldı. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com