Üniversite kayıtları başladı

Üniversite kayıtları başladı
Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) yerleştirilen öğrencilerin kayıtları, bugün başladı.

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) yerleştirilen öğrencilerin kayıtları, bugün başladı.
Edinilen bilgiye göre, kayıtlar, Tıp, Fen Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Eğitim, Mühendislik fakülteleri, Sağlık Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu için Merkez Yerleşkede, Kütahya Meslek Yüksekokulu için Germiyan Yerleşkesinde bulunan binalarda, Gediz, Tavşanlı, Altıntaş, Domaniç, Emet, Hisarcık, Simav, Şaphane ve Pazarlar meslek yüksekokulları için ise ilgili yüksekokullarında yapılacak.
Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekirken, postayla kayıt kabul edilmeyecek. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Ancak aslının getirilmesi suretiyle onaylı örneği kabul edilecek. Belgeler eksikse kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek. Üniversite, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkili olacak.
Yeni yerleştirilenlerden İngilizce muafiyet sınavına girmek isteyenlerin İngilizce Seviye Tespit Sınavları, Yabancı Diller Öğretimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün koordinesinde 24 Eylül'de saat 14.00'ten itibaren daha sonra açıklanacak sınav merkezlerinde düzenlenecek. Muafiyet sınavı başvurusu, kayıt sırasında sistem aracılığıyla girilecek.

-KAYITTA BULUNDURULMASI GEREKEN BELGELER-

Kayıt için istenen belgeler şöyle:
-Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.
-Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş, ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır).
-12 adet 4,5 x 6 santimetre boyutunda fotoğraf
-İkametgah ile ilgili değişmez adresi ve öğrenim gördüğü yerdeki adres beyanı, telefonları.
-Nüfus cüzdanının okunaklı fotokopisi
-Sağlık raporu (Sadece Tıp Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu için gereklidir. Tam teşekküllü resmi devlet hastaneleri veya üniversite hastanelerinden alınacak heyet raporu geçerlidir)
-ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları ile ilgili belge istenmeyecek, ancak üniversite tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecek
-Katkı payının ödenmesi ile ilgili banka dekontu. Harç diye bilinen katkı payı miktarları, ''http://www.dumlupinar.edu.tr/duyurular/duyuru_dosyalari/2011yenikayit/harc.htm'' linkinden öğrenilebilecek. Harç tablosundan öğrenilen ücret miktarı, Türkiye genelinde Ziraat Bankası şubelerinden yatırılacak. Para yatırma işlemlerinde ayrıca havale veya EFT ücreti ödenmeyecek. Ödeme işlemi, DPÜ kurumsal tahsilat işlemlerinden, beyan tahsilatlarından, 100 kodlu Ön Lisans / Lisans Katkı Payı olarak vezneden yapılacak. ATM'den, EFT, havale ile yapılan ödemeler geçersiz sayılacak.
Öğrenciler, söz konusu belgelerle 5-9 Eylül tarihlerinde kayıtlarını yaptırabilecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com