Üniversite öğrencilerinden depremzedelere yardım eli

Üniversite öğrencilerinden depremzedelere yardım eli
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Arama-Kurtarma Kulübü üyesi 16 öğrenci, en çok hasarın ve can kaybının yaşandığı Okçular köyünde depremzedelere yardım etmeye başladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Arama-Kurtarma Kulübü üyesi 16 öğrenci, en çok hasarın ve can kaybının yaşandığı Okçular köyünde depremzedelere yardım etmeye başladı. Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Okçular köyüne sabah gelen aralarında 8 kız öğrencinin de bulunduğu Arama-Kurtarma Kulübü üyesi 16 öğrenci, köydeki Türk Kızılayı yetkilileri ile görüşmelerinin ardından çalışmalara başladı.
Bir grup öğrenci enkaz altında kalan eşyaların çıkartılmasında depremzedelere yardım ederken, diğer öğrenciler çadır kurulmasına ve gazlı sobaların yakılmasıyla uğraştı.
Ekibin Başkanı Mehmet Mete Çetinkaya,yaptığı açıklamada, deprem haberini aldıkları andan itibaren kendi aralarında bir kriz masası oluşturduklarını belirterek, neler yapabilecekleri üzerine fikir yürüttüklerini söyledi. Enkaz altında kimsenin olmadığını belirten Çetinkaya, bundan sonra yapılabilecek en faydalı çalışmanın vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve enkaz altındaki eşyalarının çıkartılması olduğunu kaydetti.
-RUH VE SİNİR HASTALIKLARI UZMANLARI BÖLGEDE-
Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde köye gelen aralarında bir uzman doktorun da bulunduğu 3 kişilik ekip, çocuklar başta olmak üzere depremzedelerle görüşmeye başladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com