Üniversite öğrencilerinden Van'a yardım kampanyası

Üniversite öğrencilerinden Van'a yardım kampanyası
Van'da yaşanan 7,2'lik depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Van'da yaşanan 7,2'lik depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kütahya'nın Pazarlar İlçesinde Sivil toplum kuruluşları ile birlikte Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Van'daki depremzedeler için çeşitli kampanyalar düzenliyor.
Van'da yaşanan depremin ardından depremzedelere ülkenin dört bir yanından yardımlar gönderiliyor. Bu yardımlara, Dumlupınar Üniversitesi Pazarlar Meslek Yüksekokulu öğrencileri de 'Kardeşlerimize Dost Elimizi Uzatıyoruz' sloganı adı altında yardım kampanyası başlatarak destek verdi. Yaşanan acı hadiseye duyarsız kalmayan öğrenciler Van'a battaniye, halı, giysi ve nakdi yardım gönderecek. Gönderilecek yardımları temin eden öğrenciler, yardımların PTT aracılığıyla gönderileceğini söylediler.
Öğrencilerin depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermek için duyarlılık gösterdiğini söyleyen İlçe Halkından Ramazan Cantürk, 'Van'daki depremzedeler için Üniversite öğrencilerinin böyle bir kampanya düzenlemiş olması bizleri son derece duygulandırdı. Bizlerde bu kampanyaya destek veriyoruz” dedi.
Van'daki depremin yaralarını sarmak için herkesi duyarlı olmaya çağıran Üniversite Öğrencisi Üzeyir Soylu ise, “Ülkemiz deprem kuşağında. Hepimiz bunun bilincindeyiz ve bu gerçeği hepimiz kabul etmek zorundayız. Her birey bu konuda tedbirini almalı ve almayanlara örnek olmalıdır. Van'da yaşanan büyük felaket hepimizi derinden sarstı. Ancak ağlamak sızlamak ölenleri, kaybolan hayatları, onların yuvalarını, yaşanan onca güzel anıları geri getirmeyecektir. Bizim yapmamız gereken azda olsa yaralarını hafifletmek, şuan ihtiyaçları olan giysi, gıda ve barınmaları için ihtiyaç duydukları çadırları temin etmek. En azından bu durum sorumluluk sahibi bireylerin görevidir. Bu felaket bizim başımıza da gelebilirdi. Yaşanan onca kaybı bizde yaşayabilirdik. Buna şükretmeli ve elimizden geleni yapmalıyız. Toplanan yardımlar cinslerine göre tasnif edilerek PTT aracılığı ile gönderiyoruz” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com