Üniversite öğrencilerine KCK gözaltısı

Üniversite öğrencilerine KCK gözaltısı
PKK’nın şehir yapılanması KCK üyesi 11 üniversite öğrencisi polisin operasyonu ile gözaltına alındı.

Edirne’de araç kundaklama, bir marketin önünde ses bombası patlatılması ve polis kantini önüne eylem amaçlı piknik tüpü düzeneği kurulmasını gerçekleştirdiği belirlenen 2’si Devrimci Karargah, 9’u PKK’nın şehir yapılanması KCK üyesi 11 üniversite öğrencisi polisin operasyonu ile gözaltına alındı.

Örgüt üyelerinin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 5 Ocak tarihinde 7 aracın kundaklamasıyla başlayan 3 farklı terör eylemlerini gerçekleştirenlere yönelik operasyon düzenledi. Edirne’de 10 farklı adrese eş zamanlı baskınlar yapan polis ekipleri, üniversite öğrencisi olan 16 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyette ifadeleri alınan 5 üniversiteli serbest bırakılırken, 11 üniversite öğrencisinden 9’nun PKK’nın şehir yapılanması KCK üyesi olduğu belirlendi. İki öğrencinin de yasa dışı Devrimci Karargah örgütü üyesi olduğu ortaya çıktı.

Örgüt üyesi oldukları şüphesiyle yakalanaların evlerinde yapılan aramalarda, 8 havai fişek, 6 adet torpil, ateşleme fitilleri, saçma bilyesi, toz halde piroteknik patlayıcı maddesi, çok sayıda örgütsel doküman, örgüt üyelerinin Diyarbakır ve diğer doğu illerindeki katıldıkları eylemlerde çekilen fotoğraflar, örgütler dokümanların bulunduğu CD’ler, 5 adet diz üstü bilgisayar ele geçirildi.KCK ve Devrimci Karargah örgüt üyesi olduğu şüphesiyle 11 kişinin, Edirne’de 5 Ocak tarihindeki Medrese Alibey Mahallesi’ndeki 7 aracın üzerlerine benzin dökülerek kundaklanması, eylem amaçlı olarak polis kantini önünde yakılmış bir vaziyette bırakılan piknik tüpleri ve 5 Mart tarihinde bir marketin önünde ses bombası patlatılması eylemlerini gerçekleştirdikleri tespit edildi. Emniyetteki sorguları sırasında susma hakkını kullanan 2’si kadın 11 üniversite öğrencisi işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri arasında Edirne Adliyesi’ne sevk edildi.

SEÇMEN LİSTELERİNİ FİŞLEMİŞLER

Polis, örgüt üyelerinin evlerinden çıkan bilgisayar üzerinde yaptığı incelemede, Edirne ve ilçelerindeki seçmen kütük listelerini buldu. Örgüt üyelerinin ele geçirdiği seçmen kütük listelerinde Diyarbakır ve doğu illerinin nüfuslarına kayıtlı olan kişileri tespit ederek yanlarına işaretler koyduklarını belirledi.

EDİRNE’DE İLK BOMBALI EYLEM

PKK’nın şehir yapılanması olan KCK'nın gençlik yapılanması Demokratik Yurtsever Gençlik örgütü (DYG) üyesi olan 9 üniversite öğrencisi ile 2 Devrimci Karargah üyesinin gerçekleştirdiği ses bombalı eylem, örgütün Edirne’de yaptığı ilk eylem olduğu kaydedildi.Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com