Üniversite öğrencilerinin projeleri "pazarda"

Üniversite öğrencilerinin projeleri pazarda
Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesince düzenlenen 1. Öğrenci Proje Pazarı'nın açılışı yapıldı

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından TÜBİTAK destekli "1. Öğrenci Proje Pazarı"nın açılışı gerçekleştirildi.

SÜ Teknokent, Meram Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odasının iş birliğiyle düzenlenen proje pazarda öğrenciler, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Çevre, Enerji, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalarla ilgili alanlarda ürettikleri projeleri sergiledi.

SÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce, fakültenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, fakülte olarak öğrencilerde bilimsel düşünme, araştırmacılık ve proje kültürü anlayışının gelişmesine katkıda bulunmak için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Proje pazarında; Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Çevre, Enerji, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar başlığı altında 4 tematik alan belirlendiğini ifade eden Gülce, şunları kaydetti:

"Burada sunulan projeler Mühendislik Fakültesi öğrencilerine yeni projeler hazırlamaları konusunda ışık tutacak ve onları cesaretlendirecektir. Proje pazarına öğrencilerimiz 103 projeyle başvuruda bulundu. Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucu aralarından 86 projenin sergilenmesine karar verildi. Projeler her bir tematik alanda ayrı ayrı oluşturulan jüriler tarafından titizlikle incelenecek. Bilimsel düşünce, anlaşılabilirlik, uygulanabilirlik, poster hazırlama ve sunum kriterlerine göre değerlendirilecektir. Her alanda en yüksek puan alan ilk üç proje sahipleri yarın gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecektir. Projemize katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, katkıda bulunan kurumlara da teşekkür ediyorum."

Genç beyinlerin projelerini sanayi sektörüyle buluşturmayı da amaçlayan etkiliğin açılışına, SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özcan, SÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Durduran, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com