Üniversite öğrencisi hayatının en cesur sorusunu sordu

Üniversite öğrencisi hayatının en cesur sorusunu sordu
Üniversite öğrencisi hayatının en cesur sorusunu sordu: Saddam gibi ölmeye hazır mısın?

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, bir öğrencinin sorduğu “Saddam Hüseyin’inki gibi bir geleceğe hazır mısınız”?sorusu karşısında şaşkına döndü.

Moskova Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi’nde derse giren Rus liderini sarsan soru, öğrenci Vladimir Polyakov’dan geldi.

Polyakov “Ülkede devrimci hareketlenme var. Bunun sorumluluğunu alabilecek misiniz? Sonunda Halk Meclisi’nde yargılanıp ölümle bile cezalandırılabileceğinizin farkında mısınız? Saddam gibi cesur olup bunu göğüsler misiniz yoksa dost ülke Kuzey Kore’ye mi iltica edersiniz” diye sordu.

Medvedev ise öğrenciye ilk önce “Sanırım hayatının en cesur sorusunu sordun” diye espri yaparken, ardından “Ama net bir cevap istiyorsan, tabii ki ideallerim için ölmeye hazırım. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Yoksa devlet başkanı olmazdım” yanıtını verdi.

Rus lideri ayrıca siyasetten kopmayacağı mesajını da verdi. Başbakan Vladimir Putin’in tekrar başkan seçilmesi gerektiğini kaydeden Medvedev, “Seçimlerde bir daha aday olmayacağımı asla söylemedim. Yaşım 46. Bu yaş, adaylıktan vazgeçmek için sebep değil. Bu yıl, siyaseten adaylığımı koymadım. Zira aynı siyasi birliği temsil eden iki kişi dirsekleriyle birbirini dürtmemeli, asıl şansı olan ilerlemeli” dedi.

ABD köle ülkeler arıyor

Putin: Bizde diktatörlük yok

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Komsk kentinde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Rusya’da asla ‘diktatörlük’ olmayacağını savunan Putin, “Biz açık bir ülkede yaşıyoruz. Biz de diktatörlük yok. Bizde  serbest ekonomi var ve genelde şeffaf  bir ülkede yaşıyoruz” dedi.

Putin, ABD’nin de müttefik değil, kendisine köle ülkeler istediğini iddia edip Washington’u dünyaya hakim olmaya çalışmakla suçladı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com