“Üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek istiyoruz”

“Üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek istiyoruz”
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek istediklerini söyledi. Üniversitenin ürettiği ve yaydığı bilimi nitelik ve nicelik bakımından arttırmayı hedeflediklerini de söyleyen Rektör Çelik, İletişim Fakülte

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek istediklerini söyledi. Üniversitenin ürettiği ve yaydığı bilimi nitelik ve nicelik bakımından arttırmayı hedeflediklerini de söyleyen Rektör Çelik, İletişim Fakültesi'nin Bakanlar Kurulu'ndan geçtiğini ve 2012-2013 eğitim öğretim sezonunda fakülteye öğrenci almaya başlayacaklarını bildirdi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Bir Eylül Yerleşkesi'ndeki Sosyal Tesislerde düzenlediği basın toplantısıyla 2 aylık görev süresini değerlendirdi. Uşak Üniversitesi'ni tercih edilen bir üniversiteye dönüştürmek istediklerini anlatan Rektör Sait Çelik, “Bologna sürecinde aktif bir üniversite olmak ve öğrencilerimize uluslar arası denklikte eğitim vermeyi hedefliyoruz” dedi.
İletişim Fakültesi'nin Bakanlar Kurulu'ndan geçtiğini, üniversite bünyesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini kurduklarını anlatan Sait Çelik şunları söyledi; “İletişim Fakültesine 2012-2013 sezonunda öğrenci almaya başlayacağız. Hukuk Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi kurulması için çalışmalara başladık. Bu iki fakültenin ardından Veterinerlik ve Tıp Fakülteleri'ni kurmak istiyoruz. Ayrıca var olan fakülte ve yüksekokullarımız ile enstitülerimizde yeni bölümler açmak istiyoruz. Bir yandan alt yapı çalışmalarımızı sürdürürken bir yandan da ürettiğimiz ve yaydığımız bilimi nitelik ve nicelik bakımından arttırmayı hedefliyoruz. Bu konuda tüm öğretim elemanlarımıza gerekli desteği veriyoruz. Uşaklı akademisyenleri üniversitemize çağırıyoruz. Son baharda karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak için bu buluşmayı önemsiyoruz. Bologna sürecinde aktif üniversite olmak ve öğrencilerimize uluslar arası denklikte eğitim vermek istiyoruz. En önemli sıkıntılarımızdan bir tanesi öğretim elemanı eksiğimizdir. Şuanda 9 bin 700 öğrencimiz var. 110 öğretim elemanız var. 200 öğrenciye bir öğretim elemanı düşüyor. Rektörlük olarak hedefimiz 20 öğrenciye bir öğretim elemanıdır. Bunu sağlayabilmek için yoğun bir çalışma yürütüyoruz”
Üniversite sanayi işbirliğini önemsediklerini de ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, “ Üniversiteler bulundukları şehirlerin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlar. Uşak Üniversitesi olarak bizde kentimize katkı sunmak istiyoruz. Üniversitenin kapılarını Uşak halkına açmak istiyoruz. Bu nedenle üniversite-sanayi işbirliğini önemsiyoruz. Bu işbirliğini geliştirebilmek ve sanayicimizdeki teknolojiyi arttırmak amacıyla teknopark kurmayı hedefliyoruz. Bunu başardığımızda üniversitemizin verdiği hizmetler artacak, teknolojiye dayalı bölgesel ekonomi gelişecek ve sanayimizin rekabet gücü artacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com