Üniversite-sanayi işbirliğinigüzel sanatlara yansıttılar

Üniversite-sanayi işbirliğinigüzel sanatlara yansıttılar
Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, dekan yardımcıları Mahmut Ayhan, Levent Mercin ve Kütahya Seramik Tabs Ajans yöneticisi Eser Çetintaş'ın organize ettiği üniversite sanayi işbirliği projesi kapsamında G.S.F. Konferans Salonu'n

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, dekan yardımcıları Mahmut Ayhan, Levent Mercin ve Kütahya Seramik Tabs Ajans yöneticisi Eser Çetintaş'ın organize ettiği üniversite sanayi işbirliği projesi kapsamında G.S.F. Konferans Salonu'nda Kütahya Seramik'den Tabs Ajans yöneticisi Eser Çetintaş ve Grafik Tasarımcı Mehmet Akif Ağtaş'ı, Kütahya Ambalajdan Art Direktör Ahmet Gazi Yürük'ü konuk etti.

Kütahya Seramik yöneticileri dünyanın en büyük tasarım ödülü olan Ret Dot Design finalisti olarak “Best of The Best” ödülünü yeni tasarımları olan VERSATILE KOLEKSİYONU ile nasıl kazandıklarını Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileriyle paylaştılar. Ödüllü koleksiyonlarını Endüstri tasarımcısı Yiğit Özer'in tasarladığını, tasarım aşamalarını, ortaya çıkan tasarımın 16 farklı biçimde düzenlenebildiğini ve 17. düzenlemeyi aradıklarının belirterek öğrencilerimizin bu konuda tasarlayacakları yeni düzenlemeleri değerlendireceklerini belittiler.
Sanayi Üniversite işbirliği konusu altında konuşmanın diğer bir konusu Grafik Tasarımcıları iş yaşamında neler bekliyor oldu. Bu konuyla ilgili 2 yıl önce DPÜ Grafik Tasarım Bölümü'nden mezun olan, halen yüksek lisans öğrencisi olan ve aynı zamanda Tabs Ajans da grafik tasarımcı olarak çalışan Mehmet Akif Ağtaş deneyimlerine dayalı olarak öğrencileri mezun olduktan sonra tasarımcı olarak neyin beklediği ve çalışmaya başladıktan sonraki süreci öğrencilerle paylaştı.
Kütahya Ambalajda Art Direktör olan Ahmet Gazi Yürük ise ambalaj tasarımında önemli olan unsurlardan bahis ettikten sonra düzenlenecek olan ambalaj tasarım yarışması projesi hakkında bilgi verdi ve tasarımcılardan beklentilerini anlattı. Ayrıca Eser Çetintaş, her yıl grafik tasarım öğrencilerinden belli sayılarda stajyerleri olduğunu ve öğrencilerimiz için bunun büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com