Üniversite yerleşkesinde polis standı

Üniversite yerleşkesinde polis standı
-KÜTAHYA POLİSİ, ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRMAK İÇİN GELENLERİ ''TERÖR VE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ'' HAKKINDA BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA STANT AÇTI


Kütahya Emniyet Müdürlüğü, üniversiteye kayıt yaptırmak için gelen öğrencileri ''terör ve organize suç örgütleri'' konularında bilgilendirmek amacıyla stant açtı.
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Yerleşkesi'ndeki stantta okullarına kayıt yaptırmak için gelen öğrencilere bilgi veren Terörle Mücadele (TEM) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) şubeleri ekipleri, yaklaşık 5 bin broşür dağıttı.
''Geleceğin Çiçekleri Solmasın'' başlıklı broşürlerde, illegal oluşumlar, terör örgütlerinin insan kazanma yöntemleri, uyuşturucu tacirlerinin kullandığı masum yöntemler anlatılarak öğrencilere uyarılarda bulunuldu.
Terör örgütlerinin eylem ve provokasyonlarını önlemek amacıyla yürütülen çalışma sırasında öğrencilere terör örgütlerinin militan kazanma stratejilerini anlatan ekipler, polis-öğrenci ilişkilerinin geliştirilmesini de hedefliyor.
Öğrenciler ise uygulamayı doğru bulduklarını belirterek, ''Bir çoğumuz ilk defa ailelerimizden ayrılıyoruz. Polisin bu uygulaması çok yerinde'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com