Üniversite yurtları parasız olsun

Üniversite yurtları parasız olsun
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, üniversite öğrencilerinin barınma ile ilgili sorunlarının Meclis tarafından araştırılmasını isterken, “Üniversite yurtları parasız olmalı, özel yurtlar kamulaştırılmalı, yeni yurtlar yapılana dek öğrencilere kira y
CHP’li Yüceer ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan araştırma önergesinde, üniversite öğrencilerinin barınma ile ilgili sorunlarının araştırılması, bu sorunla ilgili problemlerin önceden tespit edilerek kalıcı çözüm yollarının bulunması, var olan öğrenci yurtlarındaki sorunların tespit edilerek koşullarının iyileştirilmesi amacıyla Meclis araştırması açılması talep edildi.
 
Önergenin gerekçesinde, üniversitelerin kuruluş yasasının içerisine yurtlarla ilgili madde konulması ve barınma sorununun üniversiteler kurulurken çözülmesi gerektiğine dikkat çekilerek, “Üniversitelilerin barınma sorununun çözülmesi için öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak biçimde yeni yurtların yapımına başlanmalı, üniversite yurtları parasız olmalı, özel yurtlar kamulaştırılmalı, yeni yurtlar yapılana dek öğrencilere kira yardımı yapılmalıdır. Yurtlarda tüm hizmetler ücretsiz olarak sunulmalıdır” denildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com