Üniversitede Gönül Köprüsü kuruldu

Üniversitede Gönül Köprüsü  kuruldu
Hakkari Üniversitesi’nden bir grup öğrenci Dumlupınar Üniversitesi’ne ziyarette bulundular.

Hakkari Üniversitesi’nden bir grup öğrenci Dumlupınar Üniversitesi’ne ziyarette bulundular. Öğretim Görevlileri, Fatma Akdoğmuş Demir ve Hakan Çakır ile birlikte Dumlupınar Üniversitesi’ne gelen öğrenciler Rektör Vekili Prof.Dr. Osman Genç tarafından ağırlandı. 
Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü gezen öğrenciler, “Burayı gördükten sonra çalışma şevkimiz arttı” diye konuşan Hakkari Üniversitesi öğrencileri, “Yaptıkları ziyaretle Hakkari Üniversitesi’nden Dumlupınar Üniversitesi’ne gönül köprüsü kurduklarını” söylediler.
Rektörlük Şeref Salonunda öğrencileri ağırlayan Rektör Vekili Prof.Dr. Osman Genç, öğrencilere üniversite ile ilgili kısa bilgiler verdi. Prof.Dr. Osman Genç, öğrencilerin kendilerini çok iyi yetiştirmelerini isteyerek şunları söyledi: “Kendinizi çok iyi yetiştirmeye çalışın.Bize düşen sizlere güzel imkanlar hazırlamak ama size düşen yenidir, bir kısım aksaklıklar olabilir ama kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz, çünkü gelecek sizlersiniz.”
Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatma Akdoğmuş Demir, Kütahyalı olduğunu ve Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz Dumlupınar Üniversitesi Kampüsünü görünce ufukları açıldı. Bir kampus havasına, üniversite havasına girdiler. “ dedi ve ağırlanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hakan Çakır Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan’ın davetiyle ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade ederek,” Hakkari Üniversitesi yeni bir Üniversite. Yeni bir üniversite olmanın eksikliklerini yaşıyoruz. Öğrencilerimiz buraya geldiklerinde ufukları açılmış oldu. Burada bulunmaktan çok memnunuz” şeklinde konuştu ve gezi kulübü olarak bu tür geziler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.
Hakkari Üniversitesi’nde Eğitim Fakültesi Öğrencisi Fatma Gümüş ile Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Adem Salim Dumlupınar Üniversitesi’ne yaptıkları gezi ile ilgili duygularını dile getirdiler. Fatma Gümüş, “Kütahya’ya çok büyük bir merakla gelmiştik, gerçekten buraya geldiğimize değdi. Çok büyük bir üniversite ve muhteşem bir kampüsü var.Dumlupınar Üniversitesi’nin güzelliği ve ihtişamı, binaların yapımı, her şey çok güzel. Hakkari Üniversitesi’nin de bu üniversiteye benzemesi ve bu şekilde dizayn edilmesini istiyorum” dedi Dumlupınar Üniversitesi ile Hakkari Üniversitesi’nin kardeş üniversite olmasını isteyen Fatma Gümüş, Dumlupınar Üniversitesi’nde ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Adem Salim de, “Hakkari’den bakmak ayrı buradan bakmak ayrı” diyerek, “Burayı görmek gerekir, anlatılmaz yaşanır” dedi ve Dumlupınar Üniversitesi ile Hakkari Üniversitesi’nin kardeş üniversite olmasını isteyerek iki üniversite arasında gönül köprüsü kurulmasını istedi.
Hakkari Üniversitesi öğrencilerinin ziyaretinde Genel Sekreter Oğuz Yoşumaz ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yaşar Çakıcı da hazır bulundular.
Hakkari Üniversitesi öğrencileri daha sonra Üniversite birimlerini ve fakültelerini ziyaret ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com