Üniversite'de Kavga: 28 Öğrenci Gözaltında!

Üniversite'de Kavga: 28 Öğrenci Gözaltında!
Stand tartışması sonucu çıkan kavgada 28 öğrenci gözaltına alındı...

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde bir grup öğrenci Fen Edebiyat Fakültesi önünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili stand açtı. Başka bir grup öğrenci de açılan standa tepki gösterince, kavga çıktı. Çıkan kavgada 28 öğrenci gözaltına alındı.

"BİZE İZİN VERİLMİYOR BUNLARA NEDEN İZİN VERİLİYOR?"
Olay Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit yerleşkesinde bugün meydana geldi. İddiaya göre Alperen Ocakları'na üye olan bir grup öğrenci Rektörlük'ten alınan izinle Fen Edebiyat Fakültesi önünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili stand açtı. Açılan standın yanına gelen başka bir grup öğrenci de üniversitenin özel güvenliğine "Biz stand açtığımızda izin verilmiyor. Bunlara neden izin veriliyor. Standı kaldırsınlar" deyince iki grup arasında kavga çıktı.

28 ÖĞRENCİYE GÖZALTI
Çıkan kavgaya ilk olarak üniversitenin özel güvenliği müdahale etti. Ardından polis çağırıldı. Üniversiteye gelen polis Alperen Ocakları'na üye olan öğrencilerin şikayeti üzerine kavgayı başlatan 28 öğrenciyi gözaltına aldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait otobüse alınan öğrenciler, daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tabipliğe götürüldü. Gözaltına alınan öğrenciler hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com