Üniversitede kavgalara ağlı önlem iddiası

Üniversitede kavgalara ağlı önlem iddiası
Kafkas Üniversitesi'nde bazı fakülte binaları arasındaki boşluklara ağ çekilerek, kavgalara karşı önlem alındığı iddialarının doğruyu yansıtmadığı bildirildi

KARS (AA) - Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, bazı fakülte binaları arasındaki boşluklara ağ çekilerek, kavgalara karşı önlem alındığı iddialarının doğruyu yansıtmadığını belirterek, "Ortasında boşluk bulunan binaların hepsine ağ çektik. Üstten kalem, kağıt atıyorlar. Aşağıda kantine geçen çocukların kafasına düşmesin diye yapılmış bir şey. Yaşanan olaylarla ilgisi yok'' dedi.

Özcan, rektörlük binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, basında üniversitede çıkan olaylar nedeniyle binalar arasına ağ çekildiği haberlerinin yer aldığını anımsattı.

Ağların bir ay önce çekildiğini anlatan Özcan, "Allah korusun çocuklar şakalaşırken kendi aralarında ayağı kayar, tedbir amacıyla yaptık. Ortasında boşluk bulunan binaların hepsine yaptık. Üstten kalem, kağıt atıyorlar. Aşağıda kantine geçen çocukların kafasına düşmesin diye yapılmış bir şey. Yaşanan olaylarla ilgisi yok" dedi.

Özcan, bu tür olayların yaşanmasını istemediklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Keşke temennimiz böyle bir şey olmasa. Bunlar bizim üç beş tane kendi öğrencimiz. Dışarıdan belki de bunları körükleyen birileri var mıdır yok mudur bilmiyorum. Ama temennimiz bizim ülkemiz herkese yeter, hepimize yeter. Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisi, Çerkezi, Lazı. O yüzden yeter ki birbirimizi sevelim. Çok az da olsa saygı duyalım. Bu ülke hepimizin. Hepimize çok rahat yeter. Birbirimizi sevgi ve hoşgörüyle karşıladıktan sonra inşallah böyle şeyler bir daha ne üniversitemizde ne ülkemizde yaşanmaz.''

Üniversitede yaşanan olayların çok abartıldığına dikkati çeken Özcan, "Olur olmaz herkese bir şey soruluyor, fikri soruluyor, görüş soruluyor. Hastanede çalışan bir temizlik işçisine geliyor ondan bir bilgi alıyor. 'Yok öğrenci ölmüş, şöyle yaralanmış ağır' gibi. Alakası yok. Üç beş tane ufak tefek yaralanma var. Onun dışında kesinlikle bir şey yok. Zaten ilk gün ufak bir şey oldu onun dışında bir sıkıntımız yok Allah'a şükür. Her şey, herkes sakin. Kimsenin, ailelerin endişe etmesine gerek yok'' diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com