Üniversitede korsan rektör şoku

Üniversitede korsan rektör şoku
Akdeniz Üniversitesi’nde “Beni AKP gönderdi” diyerek kendisini “rektör yardımcısı” olarak tanıtan Mustafa Madanoğlu YÖK’e şikayet edildi.

Akdeniz Üniversitesi’ne danışman olarak atanan Mustafa Madanoğlu, yazışmalarda ‘rektör yardımcısı’ olarak gösterildi. “Beni AKP gönderdi” diyen Madanoğlu YÖK’e şikayet edildi
 
Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe temmuz ayında yeniden aynı göreve atandı. İkinci döneminde yönetimde önemli değişikliğe giden rektör Kurtcephe, Mustafa Madanoğlu’nu yönetime aldı. Kurtcephe’nin bu kararı tartışmalara neden oldu.
 
AKADEMİSYEN?DEĞİL
 
Çünkü Mustafa Madanoğlu üniversite mezunu olmasına karşın hiçbir akademik geçmişi bulunmuyordu. Mustafa Madanoğlu, üniversitenin resmi internet sitesinde ‘Rektör Danışmanı’ olarak görülüyor. Ancak 1972 doğumlu olan Mustafa Madanoğlu’nun görevi, üniversite personelinin girebildiği iç personel kayıtlarında ‘Rektör Yardımcısı’ olarak yer alıyor. Ancak YÖK Kanunu’na göre bu unvana sahip olmanın şartı var. Kanuna göre bir kişinin rektör yardımcısı olabilmesi için profesör unvanı taşıması gerekiyor.
 
YÖK’E ŞİKAYET
 
Mustafa Madanoğlu’na verilen bu görevin, akademisyenler arasında tartışma konusu olduğu ve konunun YÖK’e şikayet edildiği öğrenildi. Şimdi YÖK’ün, rektör İsrafil Kurtcephe ve Mustafa Madanoğlu hakkında nasıl bir karar vereceği merak ediliyor.
 
“BENİ AKP GÖNDERDİ”
 
Akdeniz Üniversitesi’ni karıştıran Mustafa Madanoğlu, çevresine “Beni buraya AKP yönetimi gönderdi. Üniversitede AKP’nin temsilcisiyim” diye konuştuğu belirtildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com