Üniversitede seks skandalı

Üniversitede seks skandalı
Hakkari Üniversitesi’nde okuyan kız öğrencileri not karşılığı cinsel ilişkiye zorladıkları iddiasıyla, gözaltına alınan 15 kişiden 11'i adliye sevk edilirken, yaklaşık 200 öğrenci, Rektörlük binası önüne yürüyüp basın açıklaması yaptı

Öğrenciler, ‘Tayyip, öğrenci evlerini bırak, elemanlarına bak’, ‘Fuhuşa hayır’, ‘Hakkari uyuma namusuna sahip çık’ ve ‘Rektör istifa’ diye slogan attı.

Kentte 2008 yılına kurulan Hakkari Üniversitesi’ndeki seks skandalı operasyonu, Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü’nde okuyan bir öğrencinin 6 ay önce polise ihbar mektubu yazmasıyla başladı. Mektubun polise ulaşması ve savcılığın izniyle şüpheli öğretim üyeleri ve 3 kişi, teknik ve fiziki takibe alandı. Öğretim üyeleri ve cinsel ilişki için zorlanan öğrencilerin binaya giriş çıkışları her an kaydedildi. Ayrıca teknik takiple öğretim görevlileri ve daire başkanının cep telefonları dinlendi. 4 gün önce çeşitli ev adreslerine yapılan operasyonda aralarında 3 öğretim görevlisi ve 9 öğrencinin bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 kişiden 4'ü emniyetteki sorgusunun ardından serbest kalırken, 11 şüpheli ise bu sabah geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldı.

Şüphelilerin Adliyedeki sorguları sürerken, Hakkari Üniversitesi’nde okuyan 200 kişilik öğrenci grubu, olayı protesto amaçlı yürüyüş düzenledi.

Çevre yolunda bulunan Rektörlük binası önünde gelen grup, burada basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Mahsun Demir okudu. Hakkari Üniversitesi’nde yapılan fuhuş baskınına adı karışanlara gereken cezanın verilmesini istediklerini belirterek şöyle konuştu:

“BU AHLAKSIZLIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

“Bilindiği üzere 8 Kasım 2013 tarihinde Hakkari Üniversitesi’ne yönelik aralarında öğretim görevlileri, daire başkanları ve öğrencilerin bulunduğu fuhuş operasyonu gerçekleştirilmiştir. Hakkari Üniversitesi kuruluşundan bu yana geçen 5 yıllık süreç zarfında gündemde sadece fuhuş ve yolsuzluklarla yerini bulmuştur.Toplumsal ahlakımız açısından bu içler acısı bir durumdur. Biz Hakkari Üniversitesi öğrencileri olarak bu kirli politikanın maşası olan gerek Öğretim görevlileri, gerek daire başkanları, gerekse öğrencileri şiddetle kınıyoruz ”
Rektörlük binası önünde 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup daha sonra dağıldı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com