Üniversite'de Skandal Yazılar

Üniversite'de Skandal Yazılar
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kantinindeki panolarda küfürlü, cinsel içerikli yazılar yer alıyor...

Geçtiğimiz günlerde okul içerisindeki bir sergi açılışında kazanda kaynatılarak öğrencilere sıcak şarap dağıtılmasıyla gündeme gelen Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, şimdi de kantindeki panolara küfürlü, cinsel içerikli yazıların yazılması ve erotik resimlerin çizilmesiyle dikkat çekiyor.

Öğrencilerin fikirlerini belirtmesi amacıyla fakülte içerisine kurulan panoda yazılanlar insanı ' eğitim yuvasında bu kadarda olmaz' dedirtecek cinsten.

Fakültenin içerisindeki kantine yerleştirilen ve küfürlü, cinsel içerikli ifadelerin yazıldığı panoda, cinsel organlar ile erotik resimlerin çizilmesi dikkat çekiyor.

Öğrencilerin eğitimle ilgili fikirlerini yazmaları için hazırlanan söz konusu panolarda yer alan yazılardan bazıları şöyle:

“Eşcinseller bu fakültede var”, “Hepimiz e...cinseliz”, “N... sapına kadar”, “Ben bir kız alemmeye v.is”, “Bunu yazan..T. okuyanı.k...”, “Bende g..üm”, “İ... olmak istiyorum”, "G... verenler içinizde”, “İ... O..” (İfadeleri sansürleyerek aktarıyoruz)

Panolara çizilen resimler de yazılanlar kadar çirkin ve iğrenç. Yüzlerce öğrencinin uğrak yeri olan söz konusu kantindeki panolara çok sayıda cinsel organ ve çıplak insan resimlerinin yanı sıra iç çamaşır resimleri bile çizilmiş. Panolarda fakültede görev yapan öğretmenler için bile cinsel içerikli ve hoş olmayan sözlerin yer aldığı görülüyor.

Okul yönetiminin söz konusu panolara bu şekilde yazı yazılması ve resim çizilmesini müsaade etmesi ise dikkat çekiyor. Fakülteyi ziyaret eden Ö.T. isimli bir vatandaş ise 'Fakülte görevlileri böyle bir çirkinliği nasıl izin veriyor?' diye tepki gösterdi. Ö.T., 'Bu ne biçim çağdaşlık, bu ne biçim eğitim merkezi. Böyle bir eğitim merkezi olabilir mi? Burada yazılanların köprü altlarına yazılanlardan farkı yok. Burası köprü altımı yoksa bir eğitim merkezi?' diye konuştu.

habervaktim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com